מנדלבליט, בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועמ"ש: לא יודע מתי תהיה הכרעה בתיקי רה"מ, אך הדה לגיטמיציה לעבודתי תתעצם

בכנס 70 שנה לפרקליטות הזכיר אביחי מנדלבליט את דברי יו"ר הקואליציה אמסלם בכאן רשת ב' כי משרד המשפטים הוא "סדום", וציין: מצער לשמוע אמירות המייחסות לפרקליטות שיקוליפ לא ענייניים
תמר אלמוג
17 באוקטובר 2018
18:27

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר הערב (רביעי) כי ההכרעה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקרבת, אך אינו יודע מתי בדיוק תתקבל. לדבריו, "המאמצים לעשות דה לגיטימציה לעבודת הפרקליטות ולעבודתי שלי יתעצמו". מנדלבליט דחה טענות להטיה פוליטית של הפרקליטות ואף לרדיפה אחרי ראש הממשלה. 

מנדלבליט, שנשא דברים בכנס באילת לציון 70 שנה לפרקליטות, אמר כי מצער לשמוע בעת האחרונה אמירות המבקשות לייחס לפרקליט כזה או אחר, או אף לכל פרקליטות המדינה, שיקולים שאינם ענייניים. הוא הזכיר את דברי יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' שהאשים כי "במובנים מסוימים משרד המשפטים הוא סדום".

"בהזדמנות אחרת", הוסיף, "נטען להטיה פוליטית כביכול של הפרקליטות ואף לרדיפה אחרי ראש הממשלה. מאמצים אלו ויוזמות אחרות שתכליתן למנוע החלטה על העמדה לדין, ללא קשר לתוצאות החקירה, הם פסולים, בדיוק כמו המאמצים המקבילים להם אשר מבקשים להביא בכל מחיר להחלטה על העמדה לדין, עוד בטרם הסתיימו החקירות, וללא קשר לתוצאותיהן. אני חוזר ומבהיר בפני כל הציבור במדינת ישראל – אנו לעולם נצעד ישר, בדרכו של המשפט".

פרקליט המדינה שי ניצן אמר באירוע: "גם כשאנחנו טועים אין הצדקה לטענה שאנו פועלים בחוסר תום לב. הפרקליטים שואפים להגיע לחקר האמת ולא להרשעה בכל מחיר".

נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא לאנשי הפרקליטות שלא לחשוש מפני איש, ובשם הציבור ולמען האינטרס הציבורי, שלא להניח לרעשי הרקע להתערב בשיקול דעתם. נשיא המדינה הוסיף כי לעולם לא יניחו לקשרים אישיים ולשיקולי רווח והפסד תועלתניים, לעמוד מעל חובתם במילוי החוק ולהגנה על אינטרס הציבור.