מהומות בעזה
צילום: אי-פי

דיווח: "המארגנים ימתנו את עוצמת ההפגנות על הגדר בעזה"

על רקע השקט הנשמר בדרום, העיתון "אל-חיאת" ציטט בכירים פלסטינים שטענו כי בעזה מעוניינים לתת הזדמנות למאמצים של מצרים להקלה על המצור. מנגד, ב"אל-אח'באר" דווח שחמאס הבהיר למצרים – לא יכולים לעצור את ההפגנות עד שיהיה שיפור בחשמל, במים ובמשכורות
גל ברגר
18 באוקטובר 2018
09:09

העיתון "אל-חיאת" דיווח הבוקר כי מארגני הפגנות ברצועת עזה החליטו למתן את התהלוכות על גדר המערכת עם ישראל בימים הקרובים. בכירים פלסטינים מסרו לעיתון כי ההחלטה התקבלה כבר ביום שני, ונועדה לצמצם פגיעות בנפש בקרב המפגינים ולתת הזדמנות למאמצים של מצרים להקלת המצור על עזה.

לעומת זאת, העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" דיווח שחמאס הודיע למצרים כי אין ביכולתו לעצור את ההפגנות על הגדר. בחמאס השיבו לבקשת קהיר למנוע הגעה של מפגינים לאזור הגדר ולעצור את הפרחת בלוני התבערה, ולפי הדיווח, מסרו כי לא ניתן להתעמת עם המפגינים. "תהלוכות השיבה הן פעילות עממית, ואי אפשר לעצור או למתן אותן – אלא אם תושבי עזה יחושו שיפור בחשמל, במים ובמשכורות", אמרו נציגי הארגון לפני הדיווח.

המשלחת הביטחונית המצרית שבאה לרצועת עזה ביום שלישי עזבה אותה אתמול. זאת, לאחר שהתברר כי ראש המודיעין המצרי, עבאס כאמל, דחה את ביקורו בישראל, ברמאללה ובעזה, שנועד להיערך היום.