מרגלית, ארכיון
צילום: פלאש 90

יחימוביץ': גם אני הערתי לדן מרגלית בעבר על דברים סקסיסטיים שאמר לעובדת

חברת הכנסת אמרה בריאיון בתכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב' כי "בעבר הערתי לו על הערה סקסיסטית לעובדת ערב חדש, אבל זה בקטנה לעומת העדויות הקשות". היא הוסיפה בנוגע לתגובתו של מרגלית כי אינו זוכר את האירועים: "על כך נאמר 'הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת'"
קיטל וסיקולר
18 באוקטובר 2018
10:47

אחרי שאתמול נחשפו טענות נגד העיתונאי הוותיק דן מרגלית כי תקף מינית לפחות חמש עיתונאיות, הבוקר (חמישי) חשפה גם אורלי אזולאי כי הותקפה והושפלה על ידי מרגלית בתכנית "פופוליטיקה", לפני 26 שנים. חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) התייחסה לטענות, ובריאיון לתכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב' אמרה: "אני מאמינה לחלוטין לטענות וכואבת את הכאב שהן גררו כל השנים".

האזינו לריאיון עם ח"כ שלי יחימוביץ'

"אני מופתעת מאוד מהברוטליות הפיזית", אמרה יחימוביץ'. "אני מכירה אותו היטב כל השנים ואפילו עד לפני  יומיים הוא היה ידיד שלי. ההתנהלות הכללית שלו הייתה שוביניסטית, של ז'אנר של גברים שחושבים שהעולם שייך להם וגם בדרך כלל שייכים לדור מסוים עם הערות שלא במקום. אני אפילו הערתי לו לאחר שהוא העיר הערה קצת סקסיסטית לעובדת בערב חדש כשבאתי להתראיין שם, אבל זה בקטנה לעומת מה שתואר בעדויות הקשות האלה של ניסיונות אונס".

"לבי עם הנשים החזקות והחכמות האלה, שדווקא בגלל שהן חזקות ומשפיעות אז ה'הודאה' ברגע כזה של חולשה הייתה להן קשה פי כמה", המשיכה הח"כית. "העובדה שאחרי הרבה שנים הן אזרו אומץ לספר את סיפורן היא עדות למהפכה המופלאה הזאת".

יחימוביץ' הוסיפה כי הבקשה להשעות את מרגלית מכתיבה בעיתון הארץ היא מוצדקת לחלוטין, והוסיפה כי עצם העובדה שהתחקיר הראשוני אודות מרגלית התפרסם בעיתון בו הוא עובד ראויה לציון. "זו כתבה שכשאתה גומר לקרוא אותה אתה מבין שנעשה כאן תחקיר יסודי ביותר שאי אפשר בכלל לפקפק באמינותו", הדגישה. על תגובתו של מרגלית כי אינו זוכר את האירועים אמרה:  "על כך נאמר 'הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת'".

בעיתון ידיעות פורסמה הבוקר עדותה של אורלי אזולאי, שתיאורה על התקיפה שעברה היה דומה לתיאוריהן של עיתונאיות אחרות שפורסמו אתמול.

בהכנת הידיעה השתתפנה שני נחשוני.