זירת התאונה

הורים ובתם התינוקת נהרגו בתאונת דרכים ליד ים המלח

הרכב שבו נסעו בני המשפחה התנגש באוטובוס בכביש 90 ליד שפך נחל זוהר. כוחות ההצלה קבעו את מותם של האב, 30, האם כבת 20 ותינוקת בת שבעה חודשים. 17 מנוסעי האוטובוס נפצעו קל. המשטרה בודקת אם תקר בגלגל האוטובוס הוביל לאיבוד שליטה של הנהג
נסים קינן ואיציק זוארץ
18 באוקטובר 2018
11:47
עודכן ב 12:42

זוג הורים ובתם התינוקת בת שבעה חודשים נהרגו בתאונת דרכים היום (חמישי) בכביש 90 סמוך לשפך נחל זוהר בים המלח. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותם של האב, בשנות ה-30 לחייו, האם בשנות ה-20 והתינוקת. בתאונה, שהתרחשה בין אוטובוס לרכב פרטי, נפצעו גם 17 נוסעי האוטובוס שפונו במסוק לבית החולים סורוקה שבבאר שבע, ומצבם קל. הכביש נסגר לתנועה והמשטרה החלה בחקירת האירוע במקום. נבדק חשד שתקר בגלגל האוטובוס הוביל לאיבוד שליטה של הנהג ולהתנגשות הקטלנית.

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום מאור לאב סיפר: "כשהגענו למקום המראה היה מזעזע. ראינו אוטובוס עומד בצד הדרך כשהנוסעים עומדים לצידו. בסמוך, בתעלה בצד הדרך ראינו רכב פרטי הפוך מרוסק ומעוך לחלוטין. מחוץ לרכב היתה תינוקת במצב אנוש, שני חובשים מד"א שחלפו במקום והוזנקו ע"י אפליקצית מד"א החלו לבצע בה פעולות החייאה".

"מחוץ לרכב שכבה צעירה בשנות ה-20. בתוך הרכב בכיסא הנהג נלכד גבר בשנות ה-30 כשהוא עם פגיעה רב מערכתית. הגבר והאישה היו ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם. התינוקת הועברה לניידת טיפול נמרץ ולאחר מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותה", סיפר לאב. 


פרמדיק מד"א איתי אוריון הוסיף: "התינוקת הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית. בסיוע רופא שנקלע למקום ביצענו פעולות החייאה ממושכות אך מצבה היה קריטי ולאחר דקות ארוכות נאלצנו לקבוע את מותה במקום. מדובר בתאונה קשה מאוד. נוסעי האוטובוס כל העת היו במקום והייתה המולה". 

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים פרסמו נתונים מעודכנים, מהם עלה כי מתחילת השנה נהרגו בתאונות דרכים 228 בני אדם. בתקופה המקבילה בשנה שעברה נהרגו עד ליום זה 301 בני אדם. גם מספר התאונות הקטלניות קטן יותר השנה – 214 תאונות קטלניות לעומת 262 בתקופה המקבילה בשנה שעברה.