נבחרת ישראל בכדורגל
צילום: אי-אף-פי

"שחקני הכדורגל הערבים בישראל הם כמו שחקני הכדורסל השחורים בארה"ב"

בריאיון כאן רשת ב', התייחס המאמן ופרשן הכדורגל אחמד ווהב להצלחת השחקנים הערבים בנבחרת ישראל ואמר: "אין בכפרים הערביים מועדונים ומתנ"סים אז כולם הולכים לכדורגל, שם הם באים לידי ביטוי והם יעשו הכול למען הנבחרת. הם יודעים להפריד בין הכדורגל לפוליטיקה". האזינו
מרחאבית
18 באוקטובר 2018
15:50

נבחרת ישראל בכדורגל הצליחה לעורר תקוות חדשות בקרב האוהדים בארץ, בעקבות שני הניצחונות האחרונים על סקוטלנד ואלבניה בליגת האומות של אופ"א. כמה מהשחקנים הבולטים בצמד המשחקים היו כדורגלנים מהמגזר הערבי, שנוכחותם בנבחרת הולכת ומתרחבת ומצליחה להשכיח במעט את המתחים הפוליטיים בחברה הישראלית. מאמן ופרשן הכדורגל מהמגזר הדרוזי אחמד ווהב התייחס היום (חמישי) לנושא, ובריאיון לתוכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב' אמר: "כשמגיעים לנבחרת לא מסתכלים אם זה ערבי או יהודי. כולם משחקים בשביל הסמל".

האזינו לריאיון עם אחמד ווהב בכאן רשת ב':

לדברי ווהב, "הערבים בישראל הם כמו השחורים בארצות הברית. הכדורסל הוא מפלט עבור השחורים בארצות הברית, שם הם מרגישים שייכות ולא מסתכלים על הגזע שלהם. כך הכדורגל בארץ נותן לצעירים ערבים יותר תחושת שייכות. אין בכפרים הערביים מועדונים ומתנ"סים אז כולם הולכים לכדורגל, שם הם באים לידי ביטוי והם יעשו הכול למען הנבחרת".

עוד אמר ווהב: "כדרוזי ששירת בצבא אני נפגעתי מחוק הלאום, אבל זה נפרד מהרצון לשרת את המדינה ולשחק למען המדינה. השחקנים יודעים להפריד בין הפוליטיקה לכדורגל. זה מקצוע, וכל שחקן רוצה להצליח בלי קשר לפוליטיקה.

"אני חושב שהנבחרת היא השאיפה של כל שחקן באשר הוא שחקן. מי ששם, כמו טאלב טוואטחה או בירם כיאל, נמצא שם כי הוא שחקן טוב ולא כי הוא ערבי".