שירה וכפיר אביטן שנהרגו בתאונה
צילום: באדיבות המשפחה

ההרוגים בתאונה בים המלח: שירה וכפיר אביטן ובתם התינוקת גאיה

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות ההתנגשות הקשה באזור ים המלח בין הרכב הפרטי בו נסעו בני המשפחה לאוטובוס, ועולה החשד כי תקר בגלגל גרם לאוטובוס לאבד שליטה. משפחת אביטן מקצרין הייתה בדרכה לחופשה באילת
רובי המרשלג ונסים קינן
18 באוקטובר 2018
16:22
עודכן ב 17:14

שלושת בני המשפחה שנהרגו היום (חמישי) בתאונה הקשה באזור ים המלח הם שירה וכפיר אביטן ובתם התינוקת בת ה-7 חודשים גאיה. השלושה הם תושבי קצרין שהיו ברכם דרומה לחופשה באילת. במועצת קצרין הביעו צער על המקרה.


במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית, וקיים חשד לפיו תקר בגלגל האוטובוס גרם לו לאבד שליטה ולהתנגש בעוצמה ברכב הפרטי בו נסעו השלושה. דובר אגד מסר כי על פניו יש סימני פיצוץ של הגלגל השמאלי של האוטובוס, מה שגרם לסטייה ולהתנגשות.

בתאונה, שהתרחשה בין אוטובוס לרכב פרטי, נפצעו גם 17 נוסעי האוטובוס שפונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ומצבם קל.

ראש מועצת קצרין דימה אפרציב אמר כי "תדהמה גדולה פקדה את קצרין. זו תאונה מחרידה והמועצה מלווה את המשפחה. זו סיטואציה מאוד קשה לי, כאחד שנקלט על ידי המשפחה הזאת לפני 26 שנים".

אפרציב סיפר כי משפחתה של שירה אביטן היא משפחה ותיקה בעיר. "האם הייתה עובדת מועצה, הילדים כולם התחנכו פה", אמר. "הם היו בדרך דרומה אחרי זמן רב שחיכו לחופשה, ובאמצע הדרך קרה האסון". הזוג הצעיר, סיפר, שב לעיר רק לפני זמן לא רב, אחרי חתונתם.

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום מאור לאב סיפר: "כשהגענו למקום המראה היה מזעזע. ראינו אוטובוס עומד בצד הדרך כשהנוסעים עומדים לצדו. בסמוך, בתעלה בצד הדרך ראינו רכב פרטי הפוך מרוסק ומעוך לחלוטין. מחוץ לרכב הייתה תינוקת במצב אנוש, שני חובשים מד"א שחלפו במקום והוזנקו ע"י אפליקציית מד"א החלו לבצע בה פעולות החייאה".

דובר אגד, רון רטנר מסר בתגובה: "מדובר בתאונה קשה ומצערת בה היה מעורב אוטובוס ונהג של קבלן משנה של 'אגד היסעים' - לא מדובר באוטובוס של אגד או בקו שלו. הנהג מסיע באופן קבוע את העובדים של בתי המלון בים המלח מדימונה. אגד ימתין לתוצאות בדיקת בוחני התאונה של המשטרה. לבנו עם המשפחות של הנספים מהתאונה ומאחלים החלמה מהירה לפצועים".

"מחוץ לרכב שכבה צעירה בשנות ה-20. בתוך הרכב בכיסא הנהג נלכד גבר בשנות ה-30 כשהוא עם פגיעה רב מערכתית", סיפר לאב. "הגבר והאישה היו ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם. התינוקת הועברה לניידת טיפול נמרץ ולאחר מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותה".

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים פרסמו נתונים מעודכנים, מהם עלה כי מתחילת השנה נהרגו בתאונות דרכים 228 בני אדם. בתקופה המקבילה בשנה שעברה נהרגו עד ליום זה 301 בני אדם. גם מספר התאונות הקטלניות קטן יותר השנה – 214 תאונות קטלניות לעומת 262 בתקופה המקבילה בשנה שעברה.