גלעד ארדן
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

הוועדה למינוי בכירים דחתה את בקשת ארדן להציג שלושה מועמדים למפכ"לות

על אף בקשתו של השר לביטחון הפנים בנושא, הוועדה קבעה כי יהיה עליו להביא לבחינתה מועמד אחד בלבד מבין שלושת המועמדים: ניצב הלוי, ניצב ביתן וניצב בדימוס אדרי
תמר אלמוג
18 באוקטובר 2018
17:44

הוועדה למינוי בכירים דחתה היום (חמישי) את בקשת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, להציג בפניה שלושה מועמדים לתפקיד המפכ"ל. ועדת גולדברג הודיעה לשר כי יוכל להגיש מועמד אחד בלבד לבחינתה, זאת על מכתבו של ארדן לוועדה, בו טען שיש מקום לאפשר לו לנהוג אחרת בעניין.

לאחרונה החל ארדן לראיין את שלושת המועמדים לתפקיד: מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן, וניצב ‎בדימוס משה צ'יקו אדרי. לכל מועמד הוקצו שעתיים כדי להציג לשר תכנית עבודה למשטרה שתתמקד בכמה נושאים שהוגדרו כיעדי מפתח. בין הנושאים שעליהם יש דגש מיוחד יהיו הפשיעה במגזר הערבי, בריונות בכביש, נהלי המשמעת במשטרה, שקיפות והכנסת השימוש במצלמות גוף. אתמול דווח אחד משלושת המועמדים למפכ"לות צפוי להחליף בתפקיד את נציבת שב"ס עופרה קלינגר, שהודיעה על פרישתה בסוף השנה.

בריאיון לכאן רשת ב' בשבוע שעבר אמר ארדן על הליך בחירת המפכ"ל: "אני לא בא טבולה רסה, אני שלוש שנים וחצי השר לביטחון הפנים. למדתי המון בתקופה הזו וגיבשתי מדיניות. על בסיס הזמן שעבר והלקחים שהפקתי – איפה צריך לתת דגש – ביקשתי מהמועמדים להציג לי את התכניות שלהם, איך הם מתכוונים להתמודד עם הדברים האלה.

האזינו לריאיון עם גלעד ארדן בכאן רשת ב':

"גם ברמה האישית, אני מכיר אותם מכל המפגשים והסיורים במשטרה. יש לי עמדה לגבי היתרונות והחסרונות של כל מועמד, ולאחר הצגת התכניות אגבש את דעתי הסופית לאחר שוועדת גולדברג תבחן מי מהם עומד בכל הדרישות של טוהר המידות".