דן מרגלית
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

דן מרגלית התפטר מ"הארץ" בעקבות הטענות כי תקף מינית

העיתונאי הוותיק כתב בעמוד הטוויטר שלו: "לאור הסערה שקמה החלטתי להשעות עצמי מפעילותי העיתונאית. כבר ביום שלישי בבוקר הודעתי לעורך ״הארץ״ אלוף בן על התפטרותי מהעיתון"
שני נחשוני
18 באוקטובר 2018
18:36

דן מרגלית התפטר מ"הארץ" והשעה את עצמו מכל פעילות עיתונאית, בעקבות הטענות נגדו שנחשפו השבוע כי תקף מינית עיתונאיות. מרגלית כתב הערב (חמישי) בעמוד הטוויטר שלו: "לאור הסערה שקמה החלטתי להשעות עצמי מפעילותי העיתונאית. כבר ביום שלישי בבוקר הודעתי לעורך ״הארץ״ אלוף בן על התפטרותי מהעיתון".

הבוקר חשפה גם העיתונאית אורלי אזולאי כי הותקפה והושפלה לכאורה על ידי מרגלית בתוכנית "פופוליטיקה", לפני 26 שנים. בעיתון  "ידיעות אחרונות"  פורסמה הבוקר עדותה של אורלי אזולאי, שתיאורה על התקיפה שעברה לכאורה היה דומה לתיאוריהן של עיתונאיות אחרות שטענו כי הותקפו מינית על ידי מרגלית.

האזינו לריאיון עם ח"כ שלי יחימוביץ' בכאן רשת ב':

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) התייחסה לטענות, ובריאיון לתכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב' אמרה: "אני מאמינה לחלוטין לטענות וכואבת את הכאב שהן גררו כל השנים. אני מופתעת מאוד מהברוטליות הפיזית. אני מכירה אותו היטב כל השנים ואפילו עד לפני יומיים הוא היה ידיד שלי. ההתנהלות הכללית שלו הייתה שוביניסטית, של ז'אנר של גברים שחושבים שהעולם שייך להם וגם בדרך כלל שייכים לדור מסוים עם הערות שלא במקום. אני אפילו הערתי לו לאחר שהוא העיר הערה קצת סקסיסטית לעובדת בערב חדש כשבאתי להתראיין שם, אבל זה בקטנה לעומת מה שתואר בעדויות הקשות האלה של ניסיונות אונס".

יחימוביץ' הוסיפה כי הבקשה להשעות את מרגלית מכתיבה בעיתון "הארץ" היא מוצדקת לחלוטין, והוסיפה כי עצם העובדה שהתחקיר הראשוני אודות מרגלית התפרסם בעיתון בו הוא עובד ראויה לציון. "זו כתבה שכשאתה גומר לקרוא אותה אתה מבין שנעשה כאן תחקיר יסודי ביותר שאי אפשר בכלל לפקפק באמינותו", הדגישה. על תגובתו של מרגלית כי אינו זוכר את האירועים אמרה: "על כך נאמר 'הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת'".