לוויית משפחת אביטן
צילום: יובל אפריאט

"משפחה שלמה נמחקה": בני הזוג ובתם שנהרגו בתאונה בכביש 90 הובאו למנוחות

מאות בני משפחה, חברים ותושבי קצרין הגיעו לללווית שירה וכפיר אביטן ובתם גאיה בבית העלמין ביישוב. מירב, אחותה של שירה: "אין מילים שיתארו את גודל האסון שנפל עלינו". המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות התאונה בין הרכב הפרטי לאוטובוס, סמוך לים המלח
רובי המרשלג
19 באוקטובר 2018
14:40

בני הזוג כפיר ושירה אביטן, ובתם התינוקת גאיה, אשר נהרגו אתמול בתאונה בכביש 90 סמוך לים המלח, הובאו היום (שישי) למנוחות בבית העלמין בקצרין.  בלוויה משתתפים מאות בני משפחה, חברים ותושבי קצרין. מירב, אחותה של שירה, ספדה לה: "אני לא מצליחה להיפרד, אין מילים שיתארו את גודל האסון שנפל עלינו. משפחה צעירה נמחקת בשנייה".

השלושה, תושבי קצרין, נהרגו בעת שהיו בדרכם דרומה לאילת והיו מעורבים בתאונה בין רכב פרטי לאוטובוס. בתאונה נפצעו גם 17 מנוסעי האוטובוס שפונו במסוק לבית החולים סורוקה שבבאר שבע, ומצבם קל.

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית, וקיים חשד לפיו תקר בגלגל האוטובוס, אשר בבעלות חברת בת של אגד, גרם לו לאבד שליטה ולהתנגש בעוצמה ברכב הפרטי בו נסעו שלושת ההרוגים. דובר אגד מסר כי על פניו יש סימני פיצוץ של הגלגל השמאלי של האוטובוס, מה שגרם לסטייה ולהתנגשות. המשטרה צפויה להעביר את האוטובוס לבדיקה.

ראש מועצת קצרין דימה אפרציב אמר על מותם של בני משפחת אביטן כי "תדהמה גדולה פקדה את קצרין. זו תאונה מחרידה והמועצה מלווה את המשפחה. זו סיטואציה מאוד קשה לי, כאחד שנקלט על ידי המשפחה הזאת לפני 26 שנים".


אפרציב סיפר כי משפחתה של שירה אביטן היא משפחה ותיקה בעיר. "האם הייתה עובדת מועצה, הילדים כולם התחנכו פה", אמר. "הם היו בדרך דרומה אחרי זמן רב שחיכו לחופשה, ובאמצע הדרך קרה האסון". הזוג הצעיר, סיפר, שב לעיר רק לפני זמן לא רב, אחרי חתונתם.