ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שלדון אדלסון שוב העיד בתיק 2,000; החקירות הסתיימו

המשטרה והפרקליטות מייחסות חשיבות רבה לעדות של אדלסון, כמו גם לעדותה של אשתו מרים ולעדותו של העורך לשעבר של "ישראל היום" עמוס רגב. תיק 2000 עוסק בעסקת שוחד לכאורה בין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לבין נתניהו
מערכת כאן חדשות
19 באוקטובר 2018
22:36

המשטרה גבתה עדות נוספת מהמיליארדר ובעלי "ישראל היום" שלדון אדלסון שלשום בערב ובכך הסתיימו חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פרסם הערב (שישי) לראשונה פרשננו מרדכי גילת בחדשות השבוע בכאן 11.

המשטרה והפרקליטות מייחסות חשיבות רבה לעדות של אדלסון, כמו גם לעדותה של אשתו מרים ולעדותו של העורך לשעבר של "ישראל היום" עמוס רגב. נאמר כי העדויות הללו מטילות צל כבד על אמינות גרסתו של ראש הממשלה בתיק 2000 שעוסק בעסקת שוחד לכאורה בין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לבין נתניהו.

בתחילת החודש שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה סבורה שהפריכה את גרסתו של ראש הממשלה בתיק 2000. במערכת אכיפת החוק טענו כי עדויותיהם של אדלסון ושל רעייתו מרים פגעו בנתניהו וסיבכו אותו. פרט לעדויות הזוג אדלסון נשענת המשטרה על עדי המדינה בתיק.

בחודש פברואר קבעה המשטרה כי נמצאו ראיות להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד בתיקים 1000 ו-2000. בנוסף לכך, קבעה המשטרה, כי יש להעמיד לדין בגין שוחד גם את מו"ל ידיעות אחרונות. בפרשה נחקר גם הקשר בין אנשי "ידיעות אחרונות" וח"כ איתן כבל, שנמנה עם יוזמי הצעת חוק שאמורה הייתה להגביל את פעילותו של "ישראל היום" ובכך להיטיב עם "ידיעות אחרונות".