צילום: פלאש 90

חבר מרצ התפטר בעקבות תלונה על פגיעה מינית

התלונה נגד חבר הנהלה לשעבר במפלגה, התקבלה בימים האחרונים בלשכתו של אחד מחברי הכנסת. הפעיל הודיע על סיום תפקידו, אך מסר: "הטענות אינן משקפות את הדברים כפי שקרו". מרצ: "מושא התלונה כבר אינו מועסק על ידי ח"כ של המפלגה"
ורד פלמן
20 באוקטובר 2018
08:19

פעיל מוכר, לשעבר חבר הנהלה במפלגת מרצ, התפטר בעקבות תלונה שהתקבלה בימים האחרונים בלשכתו של ח"כ במפלגה שכללה טענות לפגיעה מינית לפני כעשור. כך פורסם אמש (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. הפעיל, שהיה לו תפקיד בשכר, הודיע בעקבות התלונה על סיום תפקידו. חבר הכנסת ציין בפני כאן חדשות כי התכוון להוציא את הפעיל לחופשה על מנת לברר את נושא התלונה - וזה הודיע על סיום עבודתו. 


מהפעיל נמסר בתגובה: "בשבוע האחרון אני מתמודד עם הטענות שהפונה העלתה בפני, אף שהן אינן משקפות את הדברים כפי שהם קרו במציאות. מדובר באירוע שהתרחש בהסכמה הדדית וברצון חופשי, לפני למעלה מעשור, כששנינו היינו בני פחות מ-20, ובתחילתו של קשר ידידותי ומיני אשר נמשך שנים רבות לאחר מכן".

מחבר הכנסת נמסר: "כאב לי מאוד לקבל את התלונה, וכואב לי לחשוב שישנה אפשרות שאדם שעבד לצידי חשוד בפגיעה באדם אחר, גם אם לא במסגרת או במהלך העסקתו. לאחר קבלת התלונה, ראש לשכתי יצרה קשר עם המתלוננת, זאת כדי לברר עימה את התלונה ולסייע ככל הנדרש. במקביל, העובד המדובר היה בתהליכי סיום העסקתו. במהלך שיחת הטלפון של היועצת עם המתלוננת, אמרה ראש לשכתי שהיא, שאר הצוות וחבר הכנסת יעמדו לצידה בנחישות בכל החלטה ופעולה שתבחר לבצע".

במפלגת מרצ מסרו בתגובה: "מרצ מובילה את המאבק בפגיעה מינית מתוך עקרונות של אמון ותמיכה בכל מתלוננת ומתלונן שבחרו לשבור את מעגל השתיקה. מרצ קבעה לעצמה כללים מחמירים הרבה מעבר למה שדורש החוק ונמצאת בימים אלה בעיצומו של גיבוש מנגנון בירור וטיפול פנימי מתוך מחויבות לערכים אלה.  לגופו של מקרה מושא התלונה כבר אינו מועסק על ידי חבר כנסת של המפלגה".

תגיות:
מרצ