כלי הרכב שתקף צה"ל ברצועה, היום

כלי טיס של צה"ל תקף חוליית מחבלים בעזה ששיגרה בלוני תבערה

לא דווח על נפגעים; היום: ארבע שריפות בעוטף עזה בגלל בלוני תבערה
משה שטיינמץ ואיציק זוארץ
20 באוקטובר 2018
16:03
עודכן ב 19:12

כלי טיס של חיל האוויר תקף אחר הצהריים (שבת) חוליה של משגרי עפיפונים בדרום רצועת עזה. כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו תמונות של כלי רכב שעלה באש וציינו כי זה הותקף בידי הצבא, אולם לא דווח על נפגעים. תקיפת צה"ל באה לאחר שבעוטף עזה התלקחו שתי שריפות חורש בגלל בלוני תבערה - אחת ביער בארי ואחרת ביער שוקדה שבמועצה האזורית אשכול. צוותי כיבוי בסיוע צוותים של קרן קיימת לישראל פועלים לכבות את השריפות. בהמשך דווח על עוד שתי שריפות באזור. 


אמש נערכו הפגנות בחמישה מוקדים לאורך גדר המערכת, בהשתתפות כעשרת אלפים פלסטינים. חלקם הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר, וילדים טיפסו על הגדר וניסו לחתוך אותה. כוחות הביטחון השתמשו בירי ובגז מדמיע נגד המתפרעים, והפלסטינים דיווחו על 130 פצועים. עם זאת, בצה"ל ציינו כי האלימות בגבול הייתה נמוכה משמעותית ביחס לשבועות האחרונים והפרות הסדר היו קצרות, ולא נמשכו יותר משעה וחצי. צויין גם כי כמות המטענים והרימונים שהושלכו לעבר הכוחות הייתה נמוכה יחסית. 

הבוקר דיווח העיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, כי ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל יבקר בעזה בשבוע הבא - כך לפי מקורות פלסטינים. אמש אמר גורם פלסטיני לכאן חדשות כי המצרים הודיעו שכאמל צפוי להגיע לאזור ביום חמישי. ברמאללה מעריכים כי הגנרל המצרי ינסה לרכך את ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלא לנקוט בסנקציות חדשות נגד חמאס בעזה במהלך כינוס המועצה המרכזית של אשף בסוף החודש.

גורם פלסטיני מסר לכאן חדשות כי המשלחת המצרית לא שמעה השבוע מחמאס נכונות להתגמש בכל הקשור למאמץ הפיוס עם פתח, וכי המצרים הבטיחו לגבש הצעה חדשה שעמה יבוא כאמל לרמאללה. "נראה שחמאס מעדיף פיוס עם ישראל, לא עם אבו מאזן", אמר גורם פלסטיני ברמאללה.