מתנחלים מיידים אבנים בשומרון, היום
צילום: "יש דין"

מתנחלים תועדו מיידים אבנים לעבר פלסטינים בשומרון

לפי ארגון "יש דין", כעשרה מתנחלים מיצהר השליכו אבנים אל חקלאים פלסטינים בין בורין לחווארה. מאוחר יותר עשרות ישראלים זרקו אבנים לעבר פלסטינים שגידרו בית באזור. צה"ל: הסרטון מציג תמונה חלקית של האירוע
כרמל דנגור
20 באוקטובר 2018
18:08
עודכן ב 19:49

ארגון "יש דין" אומר כי פעיליו תיעדו היום (שבת) שני אירועים באזור ההתנחלות יצהר שבשומרון שבהם רגמו מתנחלים באבנים תושבים פלסטינים. לדבריו, הבוקר יצאו כעשרה מתנחלים מיצהר והשליכו אבנים אל חקלאים פלסטינים שעיבדו חלקת אדמה בין בורין לחווארה. לא היו נפגעים. הישראלים נמלטו כשהבחינו בכלי רכב של צה"ל מתקרבים למקום.


לפי הארגון, בצהריים יצאו כ-30 מתנחלים מהמאחז גבעת רונן והשליכו אבנים לעבר קבוצת פלסטינים שעסקו בגידור ביתו של תושב בורין. שלושה או ארבעה פלסטינים נפצעו קל והמתנחלים הרסו את הגדר סביב הבית. לדברי הארגון, כוחות צה"ל באו למקום אך לא עצרו את המתנחלים, אף שאלה המשיכו ליידות אבנים. כמה פלסטינים הגיבו אף הם ביידוי אבנים וחיילי צה"ל ירו לעברם גז מדמיע.

לדברי "יש דין", מתחילת החודש תועדו שבעה אירועים אלימים מצד מתנחלים באזור יצהר כלפי פלסטינים תושבי האזור.

מצה"ל נמסר: "בשעות הצהריים החל חיכוך שכלל זריקות אבנים מסיביות בין מתיישבים לפלסטינים וכן בוצע ניסיון הצתה על ידי הפלסטינים. לוחמי צה״ל ומג״ב אשר קפצו לנקודה מיד עם תחילת החיכוך השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ופעלו בכדי לעצור את החיכוך, למנוע את נסיון ההצתה ולמנוע זריקת אבנים של המתיישבים.  הסרטון המדובר מציג תמונה חלקית בלבד של האירוע. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון והסדר במרחב".