זירת התאונה
צילום: דוברות המשטרה

אמו של הנער שרכב עם ארי נשר נגד הפרקליטות: "בני נדרס פעמיים"

בני המשפחה מאשימים כי נעשה ניסיון להציג את בנם כאשם בתאונה למרות שהיה הקורבן. "יש מגמה חד משמעית של גיא גורן מהפרקליטות כדי למצוא שעיר לעזאזל ולהפיל על בני את המחדלים של המשטרה על כך שאין תקנות לגבי רוכבי אופניים"
קלמן-ליברמן
21 באוקטובר 2018
09:53

אמו של הנער שרכב עם ארי נשר תוקפת היום (ראשון) פעם נוספת את המשטרה והפרקליטות סביב הדיווחים על הכוונה להגיש נגד בנה כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות, בשל מעורבותו בתאונת הדרכים שבה נהרג נשר.

בריאיון לאסף ליברמן ותם אהרון בכאן רשת ב', אמרה האם כי בנה נדרס פעמיים: "פעם ראשונה על ידי נהג שיכור, שנהג במהירות מופרזת ובפעם השנייה בידי המדינה, שבחרה לקחת את הקורבן ולהציג אותו כאשם ולהגיש נגדו כתב אישום. לאורך הדרך הייתה פה מגמה של הפרקליטות ושל המשטרה להפחית מהעונש של הנהג הפוגע".

האם ציינה כי עורך הדין גיא גורן, הפרקליט המטפל בתיק מטעם פרקליטות המחוז, הוא אותו פרקליט שטיפל בתיק של רות דוד והוסיפה בעניין כי אם יוגש כתב אישום נגד בנה "הוא צריך להיות הגיוני ולא כמו במקרה של רות דוד שסוגרים את התיק לפושעים ומאשימים את הנפגעים. יש מגמה חד משמעית של גיא גורן מהפרקליטות מטעמים זרים או כדי למצוא שעיר לעזאזל להפיל את המחדלים של המשטרה שאין תקנות לגבי רוכבי אופנים להפיל את זה על בני. יש פה נהג שיכור ודורס ואפילו לא טרחו להגיש נגדו כתב אישום על הריגה או גרימת מוות ברשלנות. הם שוקלים. זה נראה לך הגיוני לקרחת את הקורבן ולהאשים אותו. עוד לפני שחקרו אותו באזהרה כבר דינו נחרץ".

האם טענה כי האופניים שבנה רכב עליהם לא ביצעו סטייה מהמסלול. "לקחנו בוחן תנועה מטעמנו שקבע שלא הייתה סטייה אלא עיקול של הכביש ומי שנהג באופניים פשוט נסע עם עיקול הכביש. מה זה רלבנטי מי נהג בכלל? אין קשר סיבתי בין ההרכבה לבין הדריסה, הפגיעה של הנהג השיכור".

אביו של הנער אמר בתכנית כי הפרקליטות נוקטת טקטיקה מתוחכמת. "הם מנסים להסיר את האחריות בהריגה מהנהג הדורס ולהאשים אותו רק בהריגה בשכרות ולהעביר אותה לבן, לקטין. הם אמרו את זה גם בהארכת המעצר. הפרקליט של הנהג הדורס אמר: "העבירו את האחריות" והמדינה פשוט לא הכחישה את זה. המשטרה מילאה פיה במים".

האב אמר כי עוברים על הנער זמנים קשים. "התאונה חוזרת וצפה שוב בעקבות האשמות המדינה. הוא עובר טיפולים פסיכולוגיים וכל מחול השדים סביב זה והאישומים רק מחמירים את המצב. מבחינה גופנית הוא מתאושש. יש לו חבלות. היה לו דימום במוח שנספג לאט-לאט, איבוד זיכרון שהוא מאבד חליפות לבקרים. התאונה נותנת את אותותיה במצב הגופני והמצב הנפשי והמדינה לא מסייעת בזה".