עיריית נהריה
צילום: יעקב כהן, פלאש 90

שתי עובדות בעיריית נהריה הושעו בשל טענה לתעמולת בחירות

בעירייה לא פירטו מהי תעמולת הבחירות שבה עסקו העובדות ממחלקת הקליטה. הוצאתן לחופשה כפויה הגיעה, לאחר שמ"מ מקום ראש העיר והאחראי על תיק הקליטה הודיעה שלא יתמוך בראש העיר המכהן, ופוטר. אחת העובדות: "מניחה שזה קשור לזה". מעיריית נהריה נמסר: "הן יוחזרו לעבוד לאחר הבחירות"
חן ביאר
21 באוקטובר 2018
10:44
עודכן ב 11:13

שתי עובדות מחלקת הקליטה בעיריית נהריה הוצאו לחופשה כפויה, ונתבקשו לעזוב את חדר העבודה שלהן באופן מידי, זאת בשל טענה לתעמולת בחירות. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'. העירייה לא פירטה באיזה ממעשיהן היה משום תעמולת בחירות.

האירוע התרחש בשבוע שעבר, שבוע לאחר שממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק הקליטה, דימה אפשטיין, הודיע שלא יתמוך בראש העיר המכהן, ז'קי סבג, אלא ברונן מרלי - אחד משני המועמדים האחרים לראשות עיריית נהריה. אפשטיין פוטר מתפקידו מיד לאחר ההודעה, ומשרדו ננעל בפניו. ג'ניה, אחת העובדות שהושעו, סיפרה כי את ההודעה על השעייתה קיבלה בהפתעה וללא התראה מוקדמת, במהלך פגישה שהייתה לה עם עולים חדשים במשרדה.

"אני עובדת בעירייה מאז 2014", סיפרה ג'ניה. "ישבתי במשרד, זה היה ביום חמישי האחרון. הייתי עם שלושה עולים חדשים, אישה ושני גברים. באו אליי למשרד וסימנו לי עם היד שאני צריכה לסיים את המפגש. שאלתי מה הדחיפות? אמרו לי שאני צריכה לאסוף את כל הדברים שלי ולצאת לחופשה. ביקשתי סליחה מהעולים שהיו איתי וביקשתי מהם לעזוב. לחדר שלי נכנסו הרכזת ואב הבית של הבניין. הם אמרו לי שהתקשרו ואמרו שאני צריכה לעזוב בתוך 5 דקות, ושהם קיבלו הנחייה כי במהלך ה-5 דקות שאני אוספת את הדברים הם, צריכים לשבת לידי ולראות מה אני עושה.

"ביום חמישי בערב הייתה צריכה להיות פעילות לעולים חדשים. שאלתי אם אולי בכל זאת אני אשאיר את הדברים למישהו אחר, כדי לא לבטל את הפעילות. אמרו לי לבטל הכול. אני מתארת לעצמי שזה קשור למה שהיה בפוליטיקה עם ישראל ביתנו, אבל אנשים לא צריכים להיפגע מזה. אנחנו עושים הרבה מאוד דברים למען העולים. זה מאוד חבל, וגם אף אחד לא הסביר לנו במה מדובר. אני בכלל לא קשורה. אני מניחה שזה קשור לזה שדימה אפשטיין היה מחזיק של תיק הקליטה ואנחנו עבדנו אתו, אבל אני בטוח לא קשורה".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "שתי העובדות המדוברות אינן עובדות עירייה אלא עובדות של חברת בת של העירייה. שתי העובדות עסקו בתעמולת בחירות בניגוד לחוק ובניגוד להנחיות, ועל כן הוחלט להוציא אותן לחופשה ולהחזיר אותן לעבודה ב-31 באוקטובר, מיד לאחר הבחירות. בנסיבות המקרה נמנענו מלנקוט בצעדים קשים יותר".