הפגנה נגד אלימות נגד נשים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"לא רוצה להיות הנרצחת הבאה": נסגר תיק נגד אב שבתו התלוננה כי אנס ואיים לרצוח אותה

לאחר שנעצר בחשד לאלימות במשפחה בעקבות כמה תלונות נגדו, האב שוחרר עם צו הרחקה. הבת התלוננה שוב על כך שהאב הפר את צו ההרחקה, אך התיק נסגר. "אני רוצה לקבל הגנה", אמרה לכאן רשת ב'. מהפרקליטות נמסר: "לא נמצאה עילה להצדקת המשך מעצרו"
תמר אלמוג
21 באוקטובר 2018
11:58
עודכן ב 12:16

שחר (שם בדוי) התלוננה נגד אביה כי אנס אותה בילדותה. האב נעצר בחשד לאלימות במשפחה בעקבות כמה תלונות נגדו, אך שוחרר לאחרונה עם צו הרחקה האוסר עליו ליצור קשר עם בני המשפחה, והבת שוב התלוננה על איומים ברצח מצדו. על אף צו ההרחקה, האב כן הגיע לקרבת בית המשפחה, כאשר בני משפחה נוספים ראו אותו ואף דיווחו למשטרה על כך. שחר הגישה נגדו תלונה נוספת, אך התיק נסגר בטענה כי האיסור על האב הוא על יצירת קשר ולא על נוכחות באזור המשפחה.

האזינו לריאיון המלא עם שחר (שם בדוי) בכאן רשת ב':

בריאיון שהעניקה היום (ראשון) לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' סיפרה שחר על הפחד מפני אביה שמסתובב חופשי. "הוא איים שהוא ירצח אותי, למה אני צריכה לפחד בכל רגע מהחיים שלי? אני חיה בפחד כל הזמן", סיפרה שחר. "אני רוצה לקבל הגנה, לי ולאמא שלי ולאחיות שלי. אני רוצה להיות בטוחה שאבא שלי לא ירצח אותי. אני לא רוצה להיות התמונה הבאה בעיתון של המשפחה שנרצחה.

"כל השנים פחדתי להגיש תלונה כי ידעתי שברגע שאעשה את זה, זו תהיה הכרזת מלחמה מבחינתו. ועכשיו אני מפחדת על החיים שלי בכל רגע. אני לא ישנה בבית. התלוננתי ואני לא אמורה לפחד עכשיו שאני אסיים עם סכין בגב". יש לציין כי התיק המרכזי העוסק בתלונה על אונס ואיומים ברצח עדיין נחקר, והפרקליטות שוקלת הגשת כתב אישום.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי הם "מצרים על הצגת תמונה מעוותת. מיד עם קבלת התלונה נפתח החקירה והחשוד נעצר (הכוונה לתיק המרכזי של עבירות המין והאיומים ברצח). החקירה נוהלה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת. בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה והאריך את המעצר והפרקליטות החליטה לשחרר את החשוד".

מהפרקליטות נמסר: "הנאשם היה עצור לצרכי חקירה ולמניעה שיבושה כמה שבועות. בנסיבות התיק והראיות לא נמצאה עילה להצדקת המשך מעצרו".

עורך דינו של האב מסר: "מדובר בטענות ממוחזרות של המתלוננת, אחרי שבית המשפט והפרקליטות דחו אותן על הסף. העובדה ששוחרר מהמעצר לימים מעידה מה חושבים במערכת האכיפה על תלונתה, שכנראה יש מניעים אחרים מאחוריה. האב שמר בקפדנות על תנאי שחרורו ושהה עשרות קילומטרים מביתו".

תגיות:
רצח נשים