נעה רוטמן
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נעה רוטמן: דוברת במשרד רה"מ פרסמה תמונה מסיתה

נכדתו של יצחק רבין טענה בטקס האזכרה הממלכתי כי "רבים מנושאי התפקידים במדינה מסיתים ומשסים". לשכת רה"מ מסרה: "השמצה חסרת בסיס, מדובר בציוץ של עיתונאית". קרולין גליק בתגובה: "מי שכתב את הנאום בכלל הראה לה את התמונה?"
כתבי כאן חדשות
21 באוקטובר 2018
17:12

נעה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, אמרה היום (ראשון) בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו כי "רק באחרונה פורסם ציוץ בטוויטר מטעם דוברת במשרד ראש הממשלה, שבו נכללה תמונת לחיצת היד עם ערפאת בבית הלבן תחת הטיית הפועל ב.ג.ד. היו ברשימה עוד אנשי וגופי שמאל. לא יושבי השורות כאן ניסחו את הציוץ, אבל אף אחד לא התנער. דמוקרטיה היא לא רק שיטת בחירות, אסור שתצטמצם לרוב טכני של 61. צריך לערוב לה. זה אינטרס של כולכם. שהתקשורת תהיה עצמאית ולא מטבע עובר לסוחר. בימינו ביקורת היא בגידה".

בארץ שלנו פקפוק משול לבגידה, קריאה לדוגמא אישית - לרדיפה פוליטית. רבים מדי מנושאי התפקידים במדינה הזו משתמשים בהסתה ושיסוי משוללי אחריות. אם לא תחדלו ממסע זה, עלול שוב להישפך כאן דם. יש שסע עמוק שבכוחכם לעצור - אל תעמדו מנגד". לדבריה, רוב העם מבין שמדובר בפשע חמור אך ישנם גם קולות אחרים. "הנושא כולו בשיח הציבורי מוצג כמניירה, ואף קיבל כינוי לעג 'פסטירבין'", הוסיפה רוטמן.


בישיבה מיוחדת בכנסת, התייחס ראש המשלה בנימין נתניהו לדבריה של רוטמן: "לתדהמתי, שמעתי שם היום טענה כאילו דוברת בלשכת ראש הממשלה פרסמה פוסט שבו הופיע תמונה של לחיצת היד של רבין עם ערפאת תחת הטיית הפועל ב.ג.ד. 'מיותר לציין', נאמר, 'שהאישה ממשיכה לקבל משכורת ממשלמי המסים'. אני לא האמנתי שמישהו או מישהי במשרד ראש הממשלה עשה דבר כזה והתברר שלא היה ולא נברא. זה ציוץ של עיתונאית שאיננה קשורה למשרד ראש הממשלה. לא ידעתי על הציוץ הזה ואני מתנער ממנו בכל תוקף. זו דוגמא כיצד לפעמים תוך כדי השיח על מתינות הדיבור והלחימה בהסתה אומרים דברים חסרי שחר שאין להם שום אחיזה במציאות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נדהמנו לשמוע את ההאשמה החמורה של נעה רוטמן באזכרה הממלכתית לזכרו של יצחק רבין ז״ל נגד דוברת במשרד ראש הממשלה. לאחר בדיקה התברר כי מדובר בכלל בציוץ של עיתונאית שאיננה קשורה למשרד. מדובר בהשמצה חסרת בסיס שמביישת את המעמד". דוברת ראש הממשלה שיר כהן מסרה: "לא היה ולא נברא". 

העיתונאית קרולין גליק כתבה בטוויטר: "אני מצטרפת לזעזוע של לשכת ראש הממשלה וגם אפנה את כל הפונים, או נכון יותר, כל המתנפלים עליי ברגעים אלה לפוסט שכתבתי בעניין. יותר ממשונה הסילוף הזה. מאיפה הגיע? מי עומד מאחוריו? האם אמרו לנעה כי בשנה ה-20 לרצח הסבא שלה, לראש הממשלה של כולנו, כתבתי פרק בספר לזכרו שהוציא המרכז למורשת יצחק רבין?".


"האם מי שכתב לה את הנאום בכלל הראה לה את התמונה?", המשיכה גליק לצייץ בטוויטר. "האם אלדד יניב או מי שלא כתב לה את הנאום לא טרחו להגיד לה שאני פובליציסטית וסופרת כבר 18 שנים ושעזבתי את לשכת נתניהו לפני 20 שנה? מה החליטו להפיל אותה בפח? איזה סדר יום מקודם על ידי השמת מילים בפיה שהן פשוט שטויות? הרי אני לא נפגעת. אני את שלי אמרתי ואומרת. נתניהו גם לא נפגע מזריקת רפש שאין לה אחיזה במציאות. רק היא נפגעה. חבל".

השתתפו בהכנת הידיעה: אוריה אלקיים, יואב קרקובסקי וגילי כהן