קליש רותם בבית המשפט

העליון ידון בעתירות על פסילת המועמדת לראשות עיריית חיפה

בית המשפט צפוי להכריע תוך זמן קצר בארבע עתירות הנוגעות לפסילת מועמדותה של עינת קליש רותם, לאחר שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות שונות. פרקליטה אמר בכאן רשת ב': "היא לא הייתה מודעת לטעות"
חן ביאר
22 באוקטובר 2018
11:21

בית המשפט העליון צפוי לדון היום (שני) בארבע עתירות שהוגשו בנוגע לפסילתה של המועמדת לראשות עיריית חיפה, עינת קליש רותם. החלטת בית המשפט צפויה להתפרסם במהירות יחסית, בשל הסמיכות למועד הבחירות המקומיות שייערכו בשבוע הבא.

קליש נפסלה על ידי ועדת הבחירות בחיפה משום שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות שונות לקראת הבחירות – דבר האסור לפי חוק. בעקבות כך, החתימות של בא כוח המפלגה נמחקו, ורשימתה של קליש נותרה ללא חתימה.

פרקליטה של המועמדת שנפסלה, עו"ד עמית חדד, הדגיש בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי קליש לא הייתה מודעת למשגה שנפל בעת הגשת הרשימות. לדבריו, הוא יגיש בנושא תצהיר חתום על ידי עו"ד שייצג את מפלגת העבודה בהליך ההגשה.

מלבד זאת, טענה נוספת שצפויה לעלות בדיון היא שבמקרה דומה שאירע בשדרות במערכת הבחירות הנוכחית, בית המשפט המחוזי בבאר שבע פסק באופן שונה. בא כוחה של מפלגת העבודה צפוי לטעון כי גם אם נפל פגם טכני בהגשת הרשימה, הרי שהזכות לבחור ולהיבחר גוברת על הטעות הזו.