האישה זכתה בלוטו - הגרוש דרש מחצית מהסכום

בית המשפט לענייני משפחה באשדוד פסק כי האישה תשמור אצלה את 13 מיליון השקלים שבהם זכתה, אחרי שהוכיחה היפרדות כלכלית מבעלה - אף על פי שהיו ידועים בציבור גם אחרי הגירושים
אסף פוזיילוב
22 באוקטובר 2018
11:43

שופטת בית המשפט לענייני משפחה באשדוד עפרה גיא נדרשה לאחרונה לפסוק במקרה שבו גבר דורש שגרושתו תחלוק עמו את זכייתה בלוטו. בני הזוג חילקו ביניהם את הכספים והנדל"ן לאחר הגירושין, אך נשארו לגור יחדיו. שנה לאחר מכן זכתה האישה בפרס הראשון בלוטו, שעמד על 13 מיליון שקלים. אז ביקש גרושה, שהפך לידוע בציבור שלה, לקבל מחצית מהסכום.

האישה טענה כי אין בין השניים קשר זוגי אלא חברי. לראייה, הציגה כרטיס באתר היכרויות וטענה כי ניהלה משק בית פרטי משלה. לדבריה, הגרוש שלה הגיע איתה למשרדי מפעל הפיס כי הייתה המומה ובטחה בו כחבר קרוב ואבי ילדיה. גם ילדיהם של הזוג הגיעו להעיד בבית המשפט. 

בפסק דין בן 40 עמודים, ניתחה השופטת את מצבם המשפטי והכלכלי של בני הזוג. השופטת גיא קבעה שבני הזוג היו ידועים בציבור גם אחרי הגירושין, אך עם זאת - לא היו שותפים בנכסים שלהם והיו להם חשבונות נפרדים. מאחר שהצליחה להוכיח שהייתה היפרדות כלכלית, זכתה האישה לשמור את המיליונים.