אלעד
צילום: פלאש 90

חשודים תקפו את סגן ראש עיריית אלעד והשחיתו את רכבו

לפי החשד, הרב צוריאל קריספל הותקף בלילה על ידי חבורת צעירים שבעטו בו וברכבו. לדברי סגן ראש העיר, ראש העיר עצמו הוא שעומד מאחוריה התקיפה: "העיר מתנהל כמו מאפיה"
הדס גרינברג
22 באוקטובר 2018
13:51

שמונה חשודים, בהם שלושה קטינים, נעצרו היום (שני) בחשד לתקיפת סגן ראש עיריית אלעד, הרב צוריאל קריספל. לפי החשד, קריספל הותקף לפנות בוקר ברחוב יונתן בן עוזיאל בעיר. החשודים בעטו ברכבו ושברו את מראת הרכב. כשסגן ראש העיר יצא מהרכב, החשודים תקפו אותו ובעטו. נסיבות האירוע עדיין בחקירה.

הרב קריספל אמר לכאן חדשות על התקיפה: ״אתמול בסיום יום עבודה מאוחר, בסביבות השעה חצות, נסעתי לבת שלי. ראיתי 15 נערים עם כובעים על ראשם, והבנתי שהמצב לא טוב. פתאום שמעתי חבטות ברכב. דפקו לי את המראה השמאלית. יצאתי מהרכב, הלכתי לתא המטען והוצאתי מקל שיש לי להגנה עצמית. אז קיבלתי בעיטה לפנים, לגב ולכתפיים. הם יודעים כנראה קראטה, כי זה לא היו בעיטות של פרחח. לקחו לי את הפאלפון ושברו אותו".


לדברי סגן ראש העיר, התוקפים פעלו מטעם ראש העיר ישראל פרוש. "זה שכירי חרב של ראש העיר" אמר קריספל, "זיהו את הרכב שלי והחליטו לעשות לינץ'. אלה החבר'ה שהרב ברלנד שוכר כדי להשחיט את השלטים בעיר.

"יש עוד אנשים שהם תקפו. הם חתכו את הפנים של ילד שתלה שלטים לראשות העיר של מועמד אחר. אם זו ההתנהלות של נבחרי ציבור אני מהרהר מה אני עושה פה בכלל. הייתי ראש עיר בשתי קדנציות ועזבתי לעשר שנים. חזרתי כי אני אוהב את העיר, אך היא מתנהלת כמו מאפיה״.

היום פסל בג"ץ את מועמדתו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד. בכך הצטרף בג"ץ אל החלטת בית המשפט לעניינים מינהליים מרכז שקיבל את עתירתו של חבר מועצה בעיריית אלעד, שי נתן, שטען כי אין לאפשר לפינדרוס להתמודד על ראשות העירייה משום שעד לא מכבר התגורר בירושלים ובה מרכז חייו. עוד נימק בית המשפט כי פינדרוס, שנחשב למועמד המוביל לראשות העיר החרדית, אמנם העביר את כתובתו במועד אך אינו גר בה בקביעות.