נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

בנט: "ליברמן עושה בעזה שימוש הפוך במקל וגזר"

השר וחבר הקבינט טען בכאן רשת ב' כי יש צורך בשינוי מדיניות כלפי ניסיונות חדירה או שיגור בלונים: "לא יכול להיות שמחבלים מגיעים לגדר, מפרקים חלקים נכנסים לישראל וחוזרים לעזה בחיים". הוא התייחס גם לדרישה הירדנית, ואמר כי הממלכה זקוקה לישראל יותר ממה שישראל זקוקה לה
הבוקר הזה
23 באוקטובר 2018
07:10
עודכן ב 07:25

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס היום (שלישי) לדיווחים על מימון קטרי של מאמצי ההסדרה בין ישראל לחמאס, וטען כי בראש ובראשונה יש ליישם מדיניות של "אפס סבלנות" כלפי ניסיונות חדירה לשטח ישראל או שיגור בלוני נפץ: "צריך לירות בהם. היום רואים שמחבלים מגיעים לגדר, מפרקים חלקים ממנה, נכנסים לישראל וחוזרים לעזה בחיים – זה לא יכול להיות. אנחנו מדינה ריבונית. אני מקווה שנראה שינוי דרמטי במדיניות שלנו מול הגדר בהקדם האפשרי", אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.  

האזינו לריאיון המלא עם נפתלי בנט:

בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הוסיף לתקוף את מדיניות שר הביטחון אביגדור ליברמן וטען כי הוא מוביל שימוש הפוך במקל וגזר: "שר הביטחון מוביל מדיניות של מקל כנגד כלל אזרחי עזה ועצירת משאיות מזון, ואז אנחנו רכים כלפי מי שמנסה לחדור לתוך מדינת ישראל. אני אומר הפוך: המקל צריך להיות נגד חמאס, נגד המחבלים. אף אחד לא מגיע לגדר ואף אחד לא זורק עלינו מטענים. מצד שני, אני לא סבור שיש תועלת כלשהי בעצירת משאיות מזון שמנסות להיכנס לעזה".

שר החינוך התייחס גם לדרישת ירדן להשיב לידיה את השטחים סמוך לצופר ונהריים בעמק הירדן, ואמר כי יש לנהל משא ומתן עם הממלכה. "לירדן יש אינטרס עצום ביחסים טובים עם מדינת ישראל. היא תחת לחץ של פליטים שזרמו מסוריה, לחץ פלסטיני מלמטה ומצב כלכלי רעוע – ולכן היא זקוקה למדינת ישראל. אנחנו גם מעוניינים ביציבות ולכן אנחנו צריכים לפעול למען האינטרס שלנו. הם זקוקים לנו יותר משאנחנו זקוקים להם. אני חושב שאם נשב בצורה מכובדת עם שכנינו, יש סבירות שנוכל להגיע לתוצאה טובה".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר: "נער הגבעות מרעננה ממשיך לעשות שימוש ציני בכל אירוע ביטחוני לצרכים פוליטיים".