שרת המשפטים איילת שקד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שקד: "חמאס לא התכוון לירות את הרקטה לבאר שבע"

שרת המשפטים דיברה בכאן רשת ב' על המצב בעזה ("הבעיה היא ההתפרעויות על הגדר"), חוק עוקף בג"ץ בעניין המסתננים ("אין פתרון אחר") וחוק עונש מוות למחבלים של "ישראל ביתנו" ("הצעה פשוט מיותרת")
קלמן ליברמן
23 באוקטובר 2018
09:04

שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר (שלישי) כי על פי הערכת הדרג המדיני והצבאי בישראל, חמאס לא התכוון לירות את הרקטה שפגעה בבית מגורים בבאר שבע. לדברי שקד: "הבעיה הגדולה כרגע ברצועת עזה היא ההתפרעויות על הגדר והפיכת החיים בעוטף לבלתי נסבלים - צריך לטפל בזה באגרסיביות". שרת המשפטים אמרה את הדברים בריאיון לאסף ליברמן ותמר אלמוג ב"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'.

עוד אמרה שרת המשפטים כי לישראל אין התנגדות לקיים משא ומתן עם הפלסטינים, אם הממשל האמריקני יפעל לכך. השרה התייחסה לפרסום בערוץ עשר לפיו הנשיא טראמפ אמר לנשיא צרפת מקרון כי הוא עשוי ללחוץ על ראש הממשלה נתניהו לקבל את תכנית השלום של המימשל, ואמרה כי אינה יודעת במה מדובר, ויש לבחון את פרטי התוכנית כשזו תתפרסם. בהתייחסה לדבריו של טראמפ על היקף הסיוע הכלכלי לישראל בהקשר המשא ומתן עם הפלסטינים, הוסיפה שקד כי אינה סבורה שוושינגטון תקצץ בסיוע המוענק לירושלים.

האזינו לריאיון עם שקד


השרה שקד דיברה גם על הצעת חוק "פסקת ההתגברות הצרה" אותו יוזמת הבית היהודי. ההצעה נועדה לעקוף את בג"ץ בנושא חוק המסתננים בלבד. בהקשר זה אמרה שרת המשפטים: "אנחנו לא רואים פתרון אחר לבעיית המסתננים, לכן מקווים מאוד שמפלגת כולנו תתמוך לפחות בפסקה הצרה שמדברת על חוקי ההגירה. אני מאמינה בפסקת התגברות רחבה, אבל מפלגת כולנו לא מאפשרת לנו לקדם את זה".

בנוסף תקפה השרה שקד את הצעת החוק שמקדמת מפלגת ישראל ביתנו בעניין עונש מוות למחבלים. לדברי שקד: "זו הצעת חוק  פשוט מיותרת. זה כבר קיים בבתי הדין הצבאיים. מה שצריך זה אכיפה של החוקים הקיימים".