עינת קליש רותם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קליש רותם: "מי אחראי לטעות? תשאלו את מפלגת העבודה"

המועמדת לראשות עיריית חיפה, שחזרה למרוץ אחרי פסיקת בג"ץ אתמול, אמרה בכאן רשת ב': "נשלח הטופס הלא נכון, זה קורה בכל הארץ. ועדת הבחירות בחיפה הייתה צריכה להרים טלפון". על שאלות שנגעו, בין השאר, לעבירות בנייה בהן הורשעה - לא הייתה מוכנה לענות
קלמן ליברמן
23 באוקטובר 2018
09:42

עינת קליש רותם, המועמדת לראשות עיריית חיפה שעתירתה התקבלה אתמול בבג"ץ, עלתה הבוקר (שלישי) לשידור בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' עם אסף ליברמן ותמר אלמוג והתייחסה לפרשה: "בהרבה מאוד ערים יש שתי רשימות שרצות תחת אותה מפלגה. בחיפה זה נכתב על הטופס הלא נכון. זה קורה בכל הארץ. ועדת הבחירות בחיפה הייתה צריכה להרים טלפון ולהגיד לנו 'חברים, יש טעות, בואו בבקשה לתקן את החתימה'. בין זה לבין לפסול מועמדת כמוני, שעובדת חמש-שש שנים, שאחוז מטורף של הציבור מאמין בדרך שלה - יש פער גדול. קיבלתי תמיכה מטורפת בימים האחרונים, אנשים מבוגרים עצרו לחבק אותי ברחוב והתחילו לבכות".

האזינו לריאיון המלא:

עם זאת, לשאלות אחרות שעסקו במי אחראי לטעות בטופס או להרשעתה בעבירות בנייה, קליש רותם סירבה להשיב: "תשאלו את השאלות הנכונות. בואו נתקדם. אני מצטערת, אנחנו מסיימים".

אתמול החליט בג"ץ לקבל את העתירה של מפלגת העבודה וקבע כי קליש רותם תוכל להתמודד בבחירות לראשות עיריית חיפה. לפיכך, רשימת חיים תהיה רשאית להגיש היום עד השעה 17:00 רשימת מועמדים מתוקנת לבחירות. בדיון אמר ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, כי הגשת שתי רשימות היא מעשה חמור מאוד של המפלגה.

קליש נפסלה על ידי ועדת הבחירות בחיפה משום שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות שונות לקראת הבחירות – דבר האסור לפי חוק. בעקבות כך, החתימות של בא כוח המפלגה נמחקו, ורשימתה של קליש נותרה ללא חתימה.