אסירים ביטחוניים בכלא עופר
צילום: משה שי, פלאש 90

המדינה מוציאה בכל שנה עשרות מיליוני שקלים על טיפול רפואי לאסירים ביטחוניים

על תרופות וטיפולים רפואיים מוציאה המדינה שבעה מיליון שקלים, על רכישת שירותי רפואה ומיקור חוץ ארבעה מיליון ועל אשפוז בבתי חולים כשלושה מיליון. בסה"כ נאמדת העלות ביותר מ-40 מיליון שקלים
זאב קם
23 באוקטובר 2018
13:15

היועצת המשפטית של שירות בתי הסוהר, יוכי גנסין, חשפה הבוקר (שלישי) בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת כי המדינה מוציאה בכל שנה עשרות מיליוני שקלים בעבור הוצאות רפואיות של אסירים ביטחוניים ומחבלים.

לדברי גנסין, העלות השנתית נאמדת ב-42 עד 45 מיליוני שקלים. על תרופות וטיפולים רפואיים המדינה מוציאה שבעה מיליון שקלים, על רכישת שירותי רפואה ומיקור חוץ ארבעה מיליון ועל אשפוז בבתי חולים כשלושה מיליון.

בחודש מאי האחרון פורסם בכאן רשת ב' כי 600 אסירים ביטחוניים צפויים היו לעבור לכליאה בערי אוהלים במתקן קציעות ובכלא מגידו. המתווה נועד כדי לעמוד בפסיקת בג"ץ, שהורה להגדיל את שטח המחיה של אסירים, והוא אושר על ידי השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. 

כחלק מהמתווה שגובש, שב"ס החליט בשלב הראשון להעביר מאות אסירים לאוהלים. על פניו מדובר בהרעת תנאיהם, אך המהלך עומד בפסיקת בג"ץ מבחינת שטח המחיה המוקצה לכל אסיר. הפתרון הושג בזכות פגישות שנערכו  בין נציגי שב"ס לבין השר ארדן, כדי לגבש מהלך שיעמוד בפסיקה – אך לא יסתור את המדיניות בנוגע לאסירים ביטחוניים.