צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

עובדת סלקום הוציאה מידע מסווג מקו צבאי - ותפצה לוחם ב-25 אלף שקלים

העובדת ביקשה להוכיח לחמותו של הלוחם כי הוא בוגד בבתה עם אישה אחרת ולשם כך שלפה את פירוט השיחות שלו תוך פגיעה בפרטיותו. היא פוטרה מתפקידה לאחר חקירה שהתנהלה בחברה
אסף פוזיילוב
23 באוקטובר 2018
12:16

חברת סלקום ועובדת לשעבר בחברה ישלמו פיצויים והוצאות משפט בסכום כולל של כ-25 אלף שקלים ללוחם בהנדסה קרבית שניהל הליכי גירושין מאשתו. זאת לאחר שהעובדת שלפה את פירוט השיחות של הלוחם מקו צבאי מאובטח ושלחה לחמותו. מטרת העובדת הייתה להוכיח לחמותו כי הגבר בוגד בבתה. יש לציין כי העובדת היא חברה של גיסתו של הלוחם.

הפרשה נתגלתה בתום הליכי הגירושין לאחר שחבריו ליחידה של הלוחם, ראו באמצעות אפליקציית "מי" כי גורם כלשהו שומר את מספרי הטלפון שלהם בשמות מוזרים. האפליקציה מאפשרת לראות מי שמר מספק טלפון כלשהו ותחת איזה שם. הלוחם חשש כי הקו הצבאי נפרץ ופנה בתלונה לחברת סלקום. החברה פתחה בחקירה ובסיומה פוטרה העובדת.

לאחר בירור נסיבות האירוע פתח הלוחם בהליכים משפטי נגד החברה והעובדת, בסיומו נפסקו לו פיצויים של 25 אלף שקלים. העובדת שפוטרה שילמה 80 אחוזים מהסכום ואילו חברת סלקום 20 אחוזים מסכום הפיצויים.

חברת סלקום סירבה להתייחס לשאלה כיצד ניתן להבטיח שהעובדים לא יעשו שימוש לרעה בפרטים של לקוחות ומהם נוהלי האבטחה של הקווים הצבאיים. סלקום נמסר בתגובה לפרשה: "סלקום אינה יכולה להתייחס לתאור העובדתי בשל פרטיות לקוחותיה. נהלי אבטחת המידע בסלקום הינם קפדניים והמחמירים ביותר הקיימים, תוך עמידה בדרישות ובתקנים העדכניים ביותר".