נחשפה מעבדה פיראטית לייצור סטרואידים

המשטרה חושפת היום מעבדה פיראטית לייצור מסחרי של הורמון גדילה מזויף ששווק למפתחי גוף וגרם להם לתופעות לוואי קשות וסכנות בריאותיות. המעבדה אותרה בביתו של נתי בן משה, מהדמויות המוכרות בעולם פיתוח הגוף בישראל
רועי ינובסקי
24 באוקטובר 2018
07:52

היחידה הארצית לפשיעה כלכלית בלהב 433 (היאל"כ) חשפה אתמול (רביעי) מעבדה לייצור פיראטי ולא חוקי של הורמון גדילה לספורטאים. מדובר במעבדה הגדולה ביותר בארץ, שאותה הפעיל החשוד המרכזי, נתי בן משה - מאמן מפתחי גוף מוכר המשתתף בתחרויות מר ישראל. מדובר בחקירה משותפת עם משרד הבריאות.

אתמול לפנות בוקר פשטו שוטרים על ביתו של נתי בן משה ועצרו אותו. הם איתרו בביתו את המעבדה הפיראטית. על פי החשד, החומר גרם למשתמשים בו לתופעות לוואי קשות וסכנות בריאותיות.

יחד עם נתי בן משה נעצרו שלושה משותפיו המשווקים את החומרים, שנצרכים באמצעות כדורים ובזריקות. כולם נחקרו ביחידה הארצית לאכיפה כלכלית בלהב 433 בחשד לשורת עבירות, בהן טיפול רשלני בתרופות או בחומר רעיל וקבלת דבר במרמה. מדובר במעבדה הגדולה ביותר שנתפסה בישראל לייצור חומרים כאלו.

בחקירתו, נתי בן משה הסביר כי למד לייצר את החומר באמצעות האינטרנט. ברק שפירא, רוקח באגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות אומר כי "השפעות הלוואי של אותם חומרים המסכנות חיים. אלה תופעות של פגיעה בלב ומערכת הדם, דבר שיכול להוביל להתקפי לב ושבץ".

ראש מחלק חקירות ביאל"כ בלהב 433, רפ"ק אבי ראש, סיפר: "חקרנו לקוחות שסיפרו לנו שנטלו את התרופות, והדבר גרם להם לתופעות לוואי שסיכנו את בריאותם. אנחנו קוראים לציבור להימנע מלרכוש תרופות מגורמים לא מוסמכים וודאי מתרופות שמחייבות מרשם רופא".