השר אריה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שורת עיכובים: סיכומי חקירת דרעי יוצגו בפני היועמ"ש

בפרקליטות הביעו לאחרונה אי שביעות רצון מהתקדמות החקירה שנמשכה יותר משנתיים, ואחרי לחצים שהפעיל פרקליט המדינה, המשטרה ורשות המסים צפויות להציג את הסיכומים – המלצה להעמיד את דרעי לדין בעבירות מרמה והלבנת הון
רועי ינובסקי
23 באוקטובר 2018
21:06

אחרי שורה של עיכובים, המשטרה ורשות המסים צפויות להציג בפני היועץ המשפטי לממשלה את סיכומי חקירת השר אריה דרעי ורעייתו – כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, לאחר שורה של עיכובים ולחצים שהפעיל פרקליט המדינה, שי ניצן, כדי לזרז את החקירה שנמשכה יותר משנתיים.


בפרקליטות הביעו לאחרונה אי שביעות רצון מקצב התקדמות החקירה והימשכותה. גורמי אכיפה טענו כי חלק מהעיכובים בתיק נבעו מהעובדה שמדובר בחקירה משותפת של המשטרה ושל רשות המסים. בכאן חדשות פורסם כי במשטרה התגבשה תשתית ראייתית להעמיד את דרעי לדין בעבירות של מרמה והלבנת הון.

מרשות המסים נמסר בתגובה כי "החקירה של היבטי המס בתיק דרעי הסתיימה זה מכבר". מהפרקליטות נמסר כי פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה מקיימים פגישות סטטוס עיתיות על מנת לעקוב אחר התקדמות החקירה.

במשטרה אמרו בתגובה: "כמו בכל חקירה של נבחר ציבור, החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח ותיאום של היועמ"ש פרקליט המדינה וראש אגף החקירות. למעלה מן הצורך, נאמר כי חקירות מורכבות מעין אלה מתקיימות בתיאום מלא ובשיתוף פעולה מצוין עם שותפינו - גורמי אכיפה נוספים והפרקליטות".