ליברמן, הערב
צילום: ראובן סגרון/TPS

ליברמן: הדלק הקטרי יחזור לרצועת עזה החל ממחר

שר הביטחון הורה להחזיר את האספקה לרצועת עזה, למרות שהתחייב לא לעשות כך עד להפסקת הפרחת בלוני התבערה. גם היום נאבקו ביישובי העוטף במספר שריפות. נתניהו בעוטף עזה: "65,000 חמושים מחויבים להשמדתנו ולכן הם לא ברי שיח"
כתבי כאן חדשות
23 באוקטובר 2018
23:21

למרות שטען כי אספקת הדלק לרצועת עזה תחודש רק כשיופסקו שיגורי הבלונים לחלוטין, הודיע הערב (שלישי) שר הביטחון אביגדור ליברמן כי החל ממחר, ובהתאם להמלצת גורמי הביטחון, הדלק הקטרי ישוב לזרום לעזה.

השר צייץ אז כי "‏כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול היישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה".

גם היום התמודדו ביישובי עוטף עזה עם מספר שריפות שפרצו כתוצאה משיגור בלוני תבערה, ועימותים אלימים התפתחו פעם נוספת בסמוך לגדר.


בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו אמר הערב בכנס פעילי ליכוד בעוטף עזה כי "יש לנו עניין מולנו עם חונטה תיאולוגית שהשתלטה על 2 מיליון איש. הם היו 3,000 לפני ההתנתקות והיום הם 65,000 איש חמושים. הם מחויבים להשמדתנו ולכן הם לא ברי שיח במובן המדיני".

עם זאת, נתניהו הוסיף כי "הם מבינים יפה מאוד את המסרים האחרים שלנו ואנחנו לא ניתן להם להמשיך. אנחנו גם לא ניתן להם לחלום על ביצוע זממם. הדבר הראשון שאני מחויב לו זה הביטחון. לא רקטות, לא מרגמות ולא בלונים".

הערב פורסם לראשונה בחדשות הערב כי בחמאס נערכים לאפשרות ששיחות ההסדרה עם ישראל יקרסו ושהארגון ייגרר למערכה עם ישראל ברצועת עזה – ומכינים כבר כעת "פיגועי מדף" שאותם יוציאו לפועל ביום פקודה. הארגון השולט ברצועה מרכז לאחרונה מאמץ בהכנת הפיגועים הללו, ובשנה האחרונה השקיע כבר עשרות מיליוני שקלים בהקמת תשתית אזרחית וצבאית בגדה.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, גילי כהן ועמיחי שטיין.