הנסיעה באוטובוס

בעקבות הפרסום בכאן חדשות: אישום נגד הקצין שתועד נוהג באוטובוס צבאי בלי רישיון

מפקד הבסיס שהיה לקראת סיום תפקידו תועד נוסע באוטובוס צבאי ללא רישיון, כחלק מ"סיבוב הפרידה" שלו מהטייסות. אתמול הוגש נגדו כתב אישום בגין נהיגה ברכב ללא רשות בעליו ועבירות נוספות. צה"ל: הוא הכיר בטעות והתנצל. עורך דינו: מדובר במפקד רב זכויות ושומר חוק
כרמלה מנשה
24 באוקטובר 2018
13:29

אחרי הפרסום בחדשות השבוע בכאן 11, הוגש אתמול (שלישי) כתב אישום בבית הדין הצבאי המיוחד נגד מפקד בסיס של חיל האוויר, קצין בדרגת תא"ל, שבמהלך סבב הפרידות שלו מהטייסות בבסיס נהג באוטובוס צבאי ללא רישיון.


הקצין העלה חיילים לאוטובוס, הסתובב ברחבי הבסיס ואמר לחיילים "היום אתם נוסעים תמורת שקל אחד". מפקדת טייסת המנהלה שאמונה על הנהלים ישבה לצידו. המורה לנהיגה של הבסיס, בנוכחות החיילים, ביקש מהקצין לא לנהוג כי זה בניגוד לפקודות אבל הקצין המשיך בנסיעה.

אחרי שפורסם תיעוד הנסיעה, פתחו במשטרה הצבאית בחקירה נגד הקצין, שבעקבותיה הוגש אתמול כתב אישום שבו הוא מואשם בעבירות של נהיגה ברכב ללא רשות בעליו, שימוש ברכוש הצבא שלא למטרותיו ובהתנהגות שאינה הולמת.

מדובר צה"ל נמסר כי לביה"ד הצבאי המיוחד הוגש כתב אישום נגד הקצין לאחר חקירת מצ"ח. עוד נמסר כי הקצין הכיר בטעותו והתנצל. אל"ם רן כהן, הסנגור הצבאי הראשי, המייצג את הקצין, מסר: "הקצין הוא מפקד רב זכויות ושומר חוק. אני משוכנע שהתיק יסתיים בקרוב באופן שונה מכתב האישום שהוגש".