הרי אשפה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בחירות מלוכלכות: יערות שלמים נכרתו כדי שתדעו במי לבחור

אחרי שהקלפיות ייסגרו תושבים של ערים ומועצות רבות יישארו בעיקר עם הרי זבל שנשארו מתעמולת הבחירות של המועמדים. כולנו נשלם על כך ביוקר. מיוחד לקראת הבחירות המקומיות
אורן אהרוני
28 באוקטובר 2018
13:29

לערוץ הבחירות המקומיות 2018 

בחירות הן עסק די מלוכלך. ואני לא מתכוון כרגע להכפּשות, לאלימות, למלחמות בין מועֹמדים. אני מדבר על לכלוך אמיתי. איזה דבר מכוער זה פלריג, איזה דבר מכוער זה פלריג עם פרצוף של מועמד. איזה דבר מכוער זה פלריג עם פרצוף של מועמד, סיסמה סתומה, קו כחול מתחתיה, סימן קריאה עם נקודה אדומה. וכל הכיעור הקסום הזה מציף לנו את הרחובות. נתלה על בניינים, מרפסות, עמודי חשמל, גדרות, תמרורים ומכוניות. למה? עשרות אלפי פלריגים כאלה ממלאים את המרחב הציבורי שלנו; תוסיפו עליהם חוברות וַעלונים שאתם מקבלים הביתה, מדבקות, פתקים ושלל ניירת מזהמת. יערות שלמים נכרתו כדי שתדעו במי לבחור.

המשרד לַהגנת הסביבה יצא בקריאה לרשויות – בואו ונעשה הפעם בחירות ירוקות. בלי פלריגים, בלי עלונים, בלי ניר במרחב הציבורי והפרטי. רק על לוחות מודעות ובַמקומות המיועדים. הקריאה הוֹעֹברה למאתיים חמישים ואחת רשויות. רק שלוש הביעו עניין – שוהם, מטה יהודה ואילת. ומה עם היתר? הצחקתם אותן. שם, אחרי הבחירות, ישלמו התושבים (והרבה) כדי לנקות את כל הלכלוך של המועֹמדים.