יצחק רוכברגר
צילום: פלאש 90

חשודים נבחרים: ראשי ערים שהסתבכו בפלילים לא מוותרים על הכיסא

בבחירות המוניציפליות השנה יתמודדו לא מעט פוליטיקאים מקומיים שהורשעו, נחקרים או מואשמים בעבירות שונות. הציבור, כך מסתבר, אדיש לכך: עדיף רחובות נקיים מראש עירייה נקי כפיים
אורן אהרוני
28 באוקטובר 2018
14:30

לערוץ הבחירות המקומיות 2018 

היֹה היה ראש עיר שהורשע במרמה והפרת אמונים. הוא ישב בכלא, הוטל עליו קלון, וקוראים לו יצחק רוכברגר מרמת השרון. אבל רוכברגר החליט על דעת עצמו שהקלון הסתיים ומותר לו להתמודד שוב. השנה יתמודדו לא מעט מועֹמדים שהורשעו, שנחקרים או שמואֹשמים. קחו לדוגמה את מוטי מלכה מקריית מלאכי שהורשע בעבירות מין ומתמודד. את מרים פיירברג מנֶתני֫ה עם המלצה להעמדה לדין.

עלי עסאלה, ראש עיריית ערבה, נתפּס נוהג בלי רישיון במהירות מופרזת וכֿעת ממתין לראות אם יוטל עליו קלון. איתמר שמעוני עם כתב אישום בגין שוחד, צביקה גנדלמן מחדרה ודב צור מראשון לציון שנחקרו בעבירות שוחד. ד"ר דורון נבות מאוניברסיטת חיפה אומר במחקרו שהציבור בישראל מקל ראש בשחיתות ציבורית כי כבר התרגלנו. בינתיים בית המשפט הודיע לרוכברגר שעם כל הכבוד, יש גם יש קלון, אבל בעבר אישר בית המשפט למואֹשמים ונחקרים להתמודד כל עוד אין גזר דין והם וניצחו. ראו את לחיאני מבת ים, ראו את גפסו מנצְרת עילית. מדוע, אתם שואלים? כי בישראל זה מה שרוב הציבור חושב – בסדר, שיהיו מושחתים, העיקר שהעיר נראית טוב.