יצחק פינדרוס
צילום: יונתן זינדל (פלאש 90)

זה נסגר למעלה: לבחירות ביישובי החרדים חוקים משלהם

בטלז סטון יש מועמד אחד, במועצה האזורית שומרון הרב שמואל אליהו קבע את רשימת המתמודדים ובאלעד מתנהל מאבק רווי יצרים. מיוחד לבחירות המקומיות
אורן אהרוני
28 באוקטובר 2018
14:30

לערוץ הבחירות המקומיות 2018 

בלא מעט יישובים ֶהבחירות נקבעו מראש או מרחוק. בטלז סטון קריית יערים, אין בחירות, יש מועמד אחד. במועצה האזורית שומרון, הרב שמואל אליהו המתגורר בצפת – הוא שקבע מי יתמודד. במודיעין עילית יש רוב של ליטאים אז ראש העיר ליטאי. בבני-ברק פעם אחת חסיד גור ופעם אחת ליטאי. אין דיון אם המועמד טוב או לא. זה נסגר למעלה. אצל הרבנים הכוונה, לא למעלה מזה.

באלעד המלחמה הייתה מעניינת במיוחד, מדובר בעיר שיש בה רוב ספרדי – ש"ס. לפני חמש שנים, נפל דבר, ישראל פורוש, חסיד מירושלים, הגיע אל הערי וכבש אותה – הוא ניצח בהפרש של 500 קולות. בבחירות הקרובות הוא התמודד שוב. הספרדים רצו נקמה. הם חיפשו וחיפשו ולא מצאו מועמד ספרדי מוסכם שיתמודד מולו, מה עושים?

הִצניחו מועמד ליטאי, את יצחק פינדרוס שהיה בעברו ראש עיריית ביתר. עד כמה זה מותח? חִשבו על משחק אליפות בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב. הספרדים מציגים מועמד ליטאי מול החסידים. דקה לפני שריקת הסיום – בעיה. בית המשפט קבע שהכל בסדר בעניין פינדרוס חוץ מדבר אחד קטן, ממש פעוּט, זוטי זוטות...פינדרוס, לא ממש גר באלעד. בית המשפט פסל ופורוש נשאר המועמד החזק וככל הנראה גם ינצֵח. ניצחון טכני, אבל ניצחון.