חשש משיטפונות
צילום: Yaniv Nadav/FLASH90

מערכת חורפית ראשונה בדרך: חשש משיטפונות בדרום

במשטרה נערכים בכוננות מיוחדת לקראת הגשמים שיחלו לרדת החל מהערב ויימשכו ויתחזקו גם מחר, בעיקר במרכז הארץ ודרומה. בכל אזור הדרום יש חשש כבד משיטפונות בזק, ובמשטרה קראו לנהגים להימנע מהגעה לאזורים המסוכנים ומ"ציד שיטפונות". התחזית המלאה
כתבי כאן חדשות
24 באוקטובר 2018
16:46

לקראת המערכת החורפית המשמעותית הראשונה של העונה, נערכים במשטרה וברשויות החירום להענקת סיוע לאזרחים ולחסימת כבישים במקרה של שיטפונות. הגשמים יחלו לרדת החל משעות הערב (רביעי) ותחול ירידה ניכר בטמפרטורות.

הגשמים ירדו הלילה בעיקר בדרום הארץ ובמזרחה וקיים חשש כבד משיטפונות. מחר ירדו ממטרים לפרקים, מלווים בסופות רעמים ורוחות חזקות. ביום שישי ירדו גשמים מקומיים בעיקר במרכז הארץ ובדרומה, והם ייחלשו וייפסקו במשך היום, אך עדיין קיים חשש משיטפונות. ביום שבת תחול עלייה קלה בטמפרטורות, שתימשך גם ביום ראשון.

במשטרה נערכים בכוננות מיוחדת, בין היתר למקרים של שיטפונות בזק שצפויים כבר החל מהערב במדבר יהודה ובים המלח, בהר הנגב בערבה ובמפרץ אילת. עוד קראו במשטרה לנהגים והמטיילים להימנע מהגעה לאזורים המועדים.

במשטרה פרסמו דגשים והמלצות לנהגים:

מפאת סכנת החלקה בכביש, על הנהגים לנהוג בזהירות מרבית ולהימנע מלנסוע בצירים בהם ישנו חשש להצפות/שיטפונות או סכנת החלקה וטביעה.

יש להימנע מהגעה לאזורים בהם קיים חשש ממשי משיטפונות, לרבות עיסוק במה שמכונה "ציד שיטפונות", שעלול להוביל לסיכון מיותר.

יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך.

על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים, ולהדליק אורות בזמן הנהיגה.

אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה.

 יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות. במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

 חל איסור לעצור בשול הדרך ובמקום שאינו מיועד לכך, הדבר מהווה סכנה לכלי הרכב החולפים.

במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100.

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות ה-waze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת.

בהכנת הידיעה השתתפו שרון וכסלר, רועי ינובסקי ואיציק זוארץ