צילום ארכיון: אי-פי

יורש העצר הסעודי: "רצח העיתונאי - מעשה מכוער, נעמיד לדין את האחראים"

בן סלמאו התייחס האשים שרצח ג'מאל ח'אשוקג'י נועד ליצור קרע בין הממלכה לטורקיה: "האמת בסוף תצא לאור"
סולימאן מסוואדה
24 באוקטובר 2018
18:33

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, התייחס היום (רביעי) לראשונה לרצח העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י. "התקרית שאירעה עם ח'אשוקג'י כואבת מאוד - זהו מעשה מכוער שאין לו הצדקה כלל, אמר בן סלמאן בהצהרה לתקשורת בשולי ועידת ההשקעות הבין־לאומית בריאד. ח'אשוקג'י נרצח בבניין הקונסוליה הסעודית באיסטנבול לפני כשלושה שבועות, ודווח שמותו הוזמן על ידי בן סלמאן על רקע הביקורת שהשמיע ח'אשוקג'י נגדו.

בן סלמאן האשים שהרצח נועד לגרום לסכסוך בין סעודיה לטורקיה. "אנחנו יודעים שרבים מנסים לנצל את הסיטואציה הכואבת הזו כדי לעשות קרע בין הממלכה הסעודית לטורקיה", אמר. "לאנשים אלו אני רוצה להעביר מסר מבמה זו: אתם לא תצליחו לעשות זאת כל עוד שישנו מלך שנקרא סלמן בן עבד אלעזיז, יורש עצר שנקרא מוחמד בן סלמן, ונשיא שנקרא ארדואן. הקרע הזה לא יקרה ואנחנו עוד נוכיח לעולם כי שתי הממשלות נמצאות בשיתוף פעולה כדי להעניש את האשמים. האמת בסוף תצא לאור".

אתמול דווח שחלקי גופתו של ח'אשוקג'י נמצאו בחצר ביתו של הקונסול הסעודי באיסטנבול, וכי פניו הושחתו על ידי רוצחיו. הקונסול נמלט קודם לכן מטורקיה לפני שהרשויות פשטו על ביתו, ולפי כמה דיווחים הוא היה עד לרצח.