יירוט של סוללת כיפת ברזל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אזעקה באשכול ובמרכז הנגב, תושבים דיווחו על קולות פיצוצים

מדוברות אשכול נמסר כי לא ידוע על נזק או על נפגעים, וכי מתבצעות סריקות במרחב
איציק זוארץ
24 באוקטובר 2018
23:27

אזעקות נשמעו הערב (רביעי) במועצה האזורית מרחבים שבמרכז הנגב וכן במועצה האזורית אשכול. שבעוטף עזה. תושבים דיווחו כי שמעו קולות פיצוצים. מדוברות אשכול נמסר כי לא ידוע על נפגעים או נזק, וכי מתבצעות סריקות במרחב.

אחר הצהריים תקף כלי טיס של צה"ל עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה, לאחר שהופרחו ממנה בלוני תבערה לעבר ישראל. לא דווח על נפגעים פלסטינים. בעוטף עזה פרצו היום תשע שריפות מבלוני תבערה - המספר הגדול ביותר בשבוע וחצי האחרונים. זאת, למרות שישראל התירה מהבוקר לספק לרצועה דלק במימון קטר.

לפני שבוע שוגרו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. אחת פגעה ישירות בבית בלב באר שבע, והשנייה נפלה בים מדרום לגוש דן.בתגובה, תקף חיל האוויר מטרות טרור ברצועת עזה. שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה ל-3 מיילים ימיים בלבד. 


היום הוכנסו משאיות דלק אל תוך שטחי הרצועה, בהתאם להחלטת ישראל אמש. היום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שדחף מאחורי הקלעים למהלך - שקיבל גם את תמיכת צה"ל. בלשכת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לא התייחסו לדברים. גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי המהלך היה בהמלצת כל גורמי הביטחון. לפי מקור בעזה, ישראל הכניסה היום לעזה חמש משאיות עם סולר במימון קטרי.

היום הגיעה שוב משלחת של המודיעין המצרי לתוך רצועת עזה דרך מעבר ארז. ואולם, ראש המודיעין המצרי הגנרל עבאס כאמל דוחה שוב את ביקורו באזור, בפעם השנייה בתוך שבוע - כך מסרו מקורות מצרים ופלסטינים. גורם פלסטיני שהשתתף היום בפגישה בין משלחת המודיעין המצרית לנציגי הארגונים הפלסטיניים בעזה, אמר לכאן חדשות כי המצרים עדכנו שסיבת הדחייה היא טכנית.