מערכת כיפת ברזל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לילה מתוח בדרום: רקטה התפוצצה בשטח פתוח באשכול; צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

יירוט הרקטה על ידי מערכת כיפת ברזל כשל, ובחיל האוויר בודקים את האירוע. מדובר צה"ל נמסר כי בתגובה לשיגור הותקפו מתחם צבאי בצפון רצועת עזה, ומחנה אימונים ואתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה
כתבי כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
07:29

רקטה ששוגרה הלילה (חמישי) מרצועת עזה לעבר ישראל, התפוצצה בשטח פתוח במועצה אזורית אשכול בעוטף עזה. מערכת כיפת ברזל שיגרה מיירט לעבר הרקטה, אך היירוט כשל. בחיל האוויר בודקים כעת את הסיבה לכשל ביירוט.


בתגובה לירי לעבר ישראל, צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב שמונה יעדי טרור בשלושה מתחמים צבאיים של חמאס ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי היעדים שהותקפו הם מתחם צבאי בצפון רצועת עזה, ומחנה אימונים ואתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה.

עוד נמסר כי "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות על אזרחי ישראל. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל".

אתמול אחר הצהריים תקף כלי טיס של צה"ל עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה, לאחר שהופרחו ממנה בלוני תבערה לעבר ישראל. לא דווח על נפגעים פלסטינים. בעוטף עזה פרצו היום תשע שריפות מבלוני תבערה - המספר הגדול ביותר בשבוע וחצי האחרונים. זאת, למרות שישראל התירה מהבוקר לספק לרצועה דלק במימון קטר.

לפני שבוע שוגרו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. אחת פגעה ישירות בבית בלב באר שבע, והשנייה נפלה בים מדרום לגוש דן.בתגובה, תקף חיל האוויר מטרות טרור ברצועת עזה. שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה ל-3 מיילים ימיים בלבד. 

אתמול הוכנסו משאיות דלק אל תוך שטחי הרצועה, בהתאם להחלטת ישראל אמש. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שדחף מאחורי הקלעים למהלך - שקיבל גם את תמיכת צה"ל. בלשכת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לא התייחסו לדברים. גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי המהלך היה בהמלצת כל גורמי הביטחון. לפי מקור בעזה, ישראל הכניסה היום לעזה חמש משאיות עם סולר במימון קטרי.


אתמול הגיעה שוב משלחת של המודיעין המצרי לתוך רצועת עזה דרך מעבר ארז. ואולם, ראש המודיעין המצרי הגנרל עבאס כאמל דוחה שוב את ביקורו באזור, בפעם השנייה בתוך שבוע - כך מסרו מקורות מצרים ופלסטינים. גורם פלסטיני שהשתתף היום בפגישה בין משלחת המודיעין המצרית לנציגי הארגונים הפלסטיניים בעזה, אמר לכאן חדשות כי המצרים עדכנו שסיבת הדחייה היא טכנית.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, משה שטיינמץ וכרמלה מנשה