מוניות שירות
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

24 קווי מוניות שירות חדשים יפעלו בשבת בת"א

התכנית כוללת בשלב הראשון שמונה קווים של מוניות שירות. בשלב הבא יתוספו 16 קווים חדשים שיפעלו בכל רחבי המטרופולין. חולדאי: "תחבורה ציבורית בכל ימות השבוע, הינה צורך קיומי במיוחד לאוכלוסיות החלשות"
דניאל אלעזר
25 באוקטובר 2018
09:20

עיריית תל אביב-יפו ומשרד התחבורה פרסמו הבוקר (חמישי) תכנית שתרחיב את שירותי התחבורה הניתנים בשבתות ובחגים. הוסכם על פתיחה של 24 קווי מוניות שירות חדשים שיפעלו בשבת. התכנית תצא לפועל בשנה הקרובה.

התכנית, המבוססת על הצעה שהועברה למשרד התחבורה על ידי צוות היגוי של העירייה בשנת 2012, כוללת בשלב הראשון שמונה קווי מוניות שירות – מחציתם קווים חדשים ומחציתם מבוססים על קווי שירות קיימים. בשלב הבא יתוספו 16 קווים חדשים שיפעלו בכל רחבי המטרופולין.

בניגוד לפעילות חברות האוטובוסים, לקווי מוניות השירות אין מניעה לפעול בשבת והדבר תלוי בהחלטת המפעיל שיזכה במכרז. ההערכה היא שמוניות השירות אכן יפעלו בשבת וזאת לאור הביקוש והכדאיות הכלכלית להפעלה בשבת ברחבי העיר תל אביב-יפו, כפי שקורה היום באמצעות מספר קווים מצומצם.

מהמתכננים נמסר כי המסלולים המתוכננים יאפשרו בין השאר נגישות מרבית של תושבי העיר למרכזים של בילוי, בתי חולים וחופי הים בסופי שבוע. הקווים ישרתו את הנוסעים גם במהלך יתר ימי השבוע, ישלימו ויתגברו את מערך השירות הקיים באוטובוסים.

"מאחר ומדובר במיניבוסים, לא ייגרמו מטרדי רעש או פגיעה באיכות החיים", נמסר בהודעה. המכרז הראשון, הכולל את שמונת הקווים של אשכול תל אביב ומזרח תל אביב כבר פורסם ומערך הקווים החדש עתיד להתחיל לפעול במהלך השנה הקרובה.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר כי זו מהפכה. "יישר כוח לשר התחבורה שאחרי שנים אישר את התכנית להרחבה משמעותית של קווי השירות, המבוססת על תכנית העירייה מ-2012. אני בטוח שתחבורה ציבורית בכל ימות השבוע, הינה צורך קיומי במיוחד לאוכלוסיות החלשות והיא תשפר את הנגישות בתוך תל אביב-יפו ואליה", אמר חולדאי.