ציפי חוטובלי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חוטובלי: "כידידה קרובה של דן מרגלית, קשה לי להאמין שהוא תקף אישה"

סגנית שר החוץ, שנמצאת בידידות ארוכת שנים עם העיתונאי, התייחסה לטענות נגדו בריאיון לכאן רשת ב': "מעשים מהסוג הזה לא נתפסים בעיניי כקשורים אליו". על המתיחות בדרום אמרה: "אנחנו לגמרי שולטים בסיטואציה"
שלום קיטל ונעמה סיקולר
25 באוקטובר 2018
09:54
עודכן ב 10:24

בריאיון שהעניקה היום (חמישי) לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב', התייחסה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי לטענות על תקיפה מינית נגד העיתונאי דן מרגלית, איתו היא נמצאת בידידות ארוכת שנים. "הוא אחד מידידיי הקרובים ביותר, וזו תקופה קשה לכל מי שקרוב אליו", אמרה חוטובלי.

האזינו לדברי חוטובלי על דן מרגלית בכאן רשת ב':

סגנית שר החוץ הוסיפה: "מהיכרותי האישית איתו, ואני אומרת זאת כידידה קרובה ולא כפוליטיקאית וכאישה אובייקטיבית, הוא אדם נעים הליכות וקשה לי להאמין שהוא תקף אישה. מעשים מהסוג הזה לא נתפסים בעיניי כקשורים אליו".

בריאיון התייחסה חוטובלי גם למתיחות בדרום, כאשר במהלך הלילה שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל, וצה"ל תקף ברצועה. סגנית שר החוץ אמרה: "כולנו מבינים שאחריות הממשלה היא לדאוג לביטחון תושבי הדרום, ואין שום צד שאומר שצריך להבליג כשהדרום מותקף. המדיניות של ראש הממשלה נכונה. אנחנו לא מחפשים שקט, אנחנו מחפשים ביטחון, ואנחנו לגמרי שולטים בסיטואציה. כל הדיבורים על כיבוש עזה לא מחוברים למציאות ומשחקים לידיהם של ראשי חמאס. נעשה כל שיידרש כדי להבטיח את ביטחון התושבים". 

על החלטת הירדנים לבטל את הסכם החכירה עם ישראל, אמרה חוטובלי: "זה הסכם חשוב ויש לנו ברית עמוקה עם הירדנים ועם המצרים. הירדנים תלויים בישראל בשורה של סוגיות ויש להם הרבה אינטרסים שההסכם ישאר. המלך עבדאללה נמצא במצוקה פוליטית אדירה בגלל הרחוב הפלסטיני בירדן. אנחנו לא נאפשר שזה יפגע באינטרסים ישראליים. יש שורה של פעולות שאנחנו נוקטים ולא מדברים עליהן עכשיו".

האזינו לריאיון המלא עם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בכאן רשת ב':

חוטובלי התייחסה גם לדברי ראש הממשלה אמש, לפיהם שר לשעבר בליכוד "רקח תרגיל חתרני" נגדו ורמז לגדעון סער. חוטובלי אמרה כי לא שמעה על הדברים עד לפרסומם. "יו"ר התנועה שלנו הוא דמות חזקה והוא יוביל את הליכוד במערכת הבחירות הבאה", אמרה.