שכונה ערבית במזרח ירושלים
צילום: עפיף אמירה, פלאש 90

הערבי שרוצה לשנות בירושלים: "הרוב מעדיפים את השלטון הישראלי"

רמדאן דבש, איש ליכוד לשעבר, רוצה לטפל בהזנחה במזרח העיר וקורא לאנשים לשנות את גורלם - "שאנשים יצאו לבחור במקום לבכות". דבש אף סיפר כי יש לו מתנגדים רבים שניסו לחטוף את בנו ולהפוך את רכבו
ערן זינגר
25 באוקטובר 2018
15:18

המתמודד הערבי בבחירות למועצה בעיריית ירושלים רמדאן דבש סיפר היום (חמישי) כי רוב  התושבים הערבים במזרח העיר היו מעדיפים לחיות תחת שלטון ישראלי. "אתה רואה את זה במשרד הפנים בוואדי ג'וז, אתה רואה את זה בבתי החולים ורואים את זה בביטוח הלאומי", אמר דבש בריאיון לערן זינגר בתכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא עם רמדאן דבש:

דבש, איש ליכוד לשעבר, הסביר כי המטרה שלו היא לא פוליטית, אלא טיפול ב"הזנחה של 51 שנים". המתמודד ציין כי יש מחסור של כ-2,000 כיתות לימוד במגזר הערבי במזרח ירושלים ותכניות לבניית כבישים ומבנים ציבוריים לא מומשו. בנוסף, ביקש דבש לטפל גם בהריסת הבנייה באמצעות שינוי תכניות.

"ביוב וכבישים לא קשורים להר הבית", אמר דבש כשהתייחס לפן הפוליטי. המתמודד הוסיף כי הוא מנסה להוציא את התושבים להצביע "במקום לבכות".

המתמודד סיפר כי יש לו מתנגדים רבים גם במילים וגם במעשים. בריאיון ציין כי ניסו לחטוף את בנו, בן השנתיים, ואף להפוך את רכבו. "זה מראה שהם חלשים, אם לא נהיה שותפים בעירייה, לא נקבל", הדגיש המתמודד.