אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק

המשטרה עצרה 14 חשודים בפדופיליה ברשת

סוכנת של המשטרה התחזתה לקטינה בת 13 או 14 והתכתבה עם החשודים ברשתות החברתיות. בשיחות וידאו שנערכו מתוך חדר שנבנה במיוחד עבורה ועוצב כחדר ילדים, ביקשו ממנה החשודים לבצע בעצמה מעשים מיניים
יערה שפירא
25 באוקטובר 2018
16:00

משטרה עצרה היום (חמישי) 14 חשודים בפדופיליה ברשת. סוכנת של המשטרה התחזתה לקטינה בת 13 או 14 והתכתבה עם החשודים ברשתות החברתיות. בשיחות וידאו שנערכו מתוך חדר שנבנה במיוחד עבורה ועוצב כחדר ילדים, ביקשו ממנה החשודים לבצע בעצמה מעשים מיניים.

בין הבקשות היו שליחה של תמונות עירום ופגישות. תשעה מהחשודים נמצאים עדיין במעצר והיתר שוחררו למעצר בית. בין העצורים – מורה בבית הספר נעם בבני ברק, בן 64 ועובד לשעבר במשרד התחבורה, בן 73.

מוקדם יותר גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע 15 שנות מאסר על תושב הדרום שהורשע בביצוע שורה של עבירות מין חריגות בחומרתן שביצע בבתו, בעת שהייתה כבת ארבע, במשך כעשרה חודשים. על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה האב כי בין השנים 2017-2016 הוא צילם את בתו הקטינה תוך שהוא מבצע בה עבירות, ולאחר מכן שידר את המעשים ב"סקייפ" לגולשים אחרים שהתעניינו בתכנים פדופיליים.

שלשום נעצרו 28 גברים בחשד לעבירות פדופיליה ברשת, בתום חקירה סמויה שנמשכה כחצי שנה. החשודים מתגוררים במקומות שונים ברחבי הארץ ובטווח גילאים רחב. בין השאר, נעצרו מורה בתיכון מחיפה ומדריך שחיה מהדרום.


לפני כשבועיים הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד תושב כפר קרע בן 25, בגין עבירות של הדחת קטינות לזנות והטרדות מיניות כלפי קטינות ברשת. סרטון שפרסמה המשטרה תיעד את מעצרו של החשוד, בשעה שניסה להיפגש עם "קטינה" שהייתה למעשה שוטרת סמויה.