יורש העצר מוחמד בן סלמן
צילום: AP

דיווח: בנו של ג'מאל ח'אשוקג'י עזב את סעודיה

ברשת CNN טוענים כי סלאח ח'אשוקג'י בחר לעזוב יומיים בלבד לאחר שנפגש עם מלך סעודיה ועם יורש העצר שניחמו אותו. במקביל, ריאד שינתה גרסה והודיעה: "הרצח הוא פעולה מתוכננת"
מערכת כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
16:08
עודכן ב 18:37

מקור המקורב למשפחת ח'אשוקג'י טוען שבנו של העיתונאי הסעודי המנוח, סלאח ח'אשוקג'י, עזב את סעודיה. כך דווח היום (חמישי) ברשת CNN. בדיווח נאמר שלסלאח, בנו הבכור של ח'אשוקג'י, יש אזרחות אמריקנית וסעודית ושהשלטונות בסעודיה החרימו את דרכונו בחודשים האחרונים כדי שלא יוכל לצאת מהממלכה. יש לציין שרק לפני יומיים סלאח נפגש בארמון של בית המלוכה עם מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז, ויורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, שניחמו אותו על מות אביו.

בתוך כך, סעודיה הודתה היום (חמישי) רשמית כי רציחתו של ג'מאל ח'אשוקג'י היא מעשה "שתוכנן מראש". כך הודיע תובע בריאד הממונה על הפרשה. זאת בניגוד לעמדה שהציגו עד כה השלטונות הסעודים לפיה העיתונאי נהרג כתוצאה מקטטה שפרצה בינו לבין אנשים ששהו בקונסוליה באיסטנבול. כעת מסר התובע בריאד כי: "תוצאות החקירה הטורקית – סעודית מעלות כי מדובר במעשה שתוכנן מראש". החקירה הסעודית בנושא נמשכת. 

במקביל, יצא היום העיתון "וושינגטון פוסט" בקריאה פומבית לבית המלוכה הסעודי לחשוף את האמת בפרשה. ח'אשוקג'י היה בעל טור בעיתון ומתח על עמודיו ביקורת על ההתנהלות של בית המלוכה.

אתמול התייחס יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן לאירועים ואמר כי: "התקרית שאירעה עם ח'אשוקג'י כואבת מאוד - זהו מעשה מכוער שאין לו הצדקה כלל". במקביל הוסיף הנסיך הסעודי: " "אנחנו יודעים שרבים מנסים לנצל את הסיטואציה הכואבת הזו כדי לעשות קרע בין הממלכה הסעודית לטורקיה. לאנשים אלו אני רוצה להעביר מסר מבמה זו: אתם לא תצליחו לעשות זאת כל עוד שישנו מלך שנקרא סלמן בן עבד אלעזיז, יורש עצר שנקרא מוחמד בן סלמן, ונשיא שנקרא ארדואן. הקרע הזה לא יקרה ואנחנו עוד נוכיח לעולם כי שתי הממשלות נמצאות בשיתוף פעולה כדי להעניש את האשמים. האמת בסוף תצא לאור".