ראש הממשלה עומר אלרזאז מבקר את הפצועים

ירדן: 18 הרוגים בשיטפונות, צה"ל מסייע בחילוץ

בממלכה מדווחים כי טיול של 37 תלמידי בית ספר נקלע למצוקה בצד הירדני של ים המלך. חיפושים עדיין מתנהלים אחר נעדרים. יחידת 669 של צה"ל מעניקה סיוע לנפגעים באמצעות מסוקים
סולימאן מסוודה ורועי קייס
25 באוקטובר 2018
19:58
עודכן ב 23:28

אסון בירדן: 18 בני אדם נהרגו היום (חמישי) בשיטפון בצד הירדני של ים המלח. עשרות נוספים מוגדרים כנעדרים ומתנהלים חיפושים אחריהם. הנפגעים הם תלמידי בית ספר שיצאו לטיול באזור ים המלך ונקלעו לשיטפון. בסך הכול השתתפו בטיול 37 תלמידים ושבעה מלווים. ראש ממשלת ירדן עומר אלרזאז ביקר את הפצועים בבית החולים. צה"ל מסייע בפעולות החילוץ, וגם יחידת חילוץ מגילות של המשטרה נמצאת דרכה למקום האסון.


מדובר צה"ל נמסר כי "הצבא החל בסיוע לחילוץ אוטובוס הילדים הירדני סמוך לים המלח בצידו הירדני. לאור בקשת ממשלת ירדן, יצאו מספר מסוקי חיל האוויר עם לוחמי 669 בפיקוד מפקד היחידה. ברגעים אלו הלוחמים מסייעים בפעולות החילוץ ואיתור הנעדרים ועושים ככל שביכולתם על אף תנאי מזג האוויר לסייע לניצולים באזור השיטפון".

סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה" מגדירה את 34 המחולצים כפצועים ומאמצי החילוץ נמשכים. במדינה יש כבר מי שמטיח האשמות קשות בבית הספר שהחליט להוציא את התלמידים ביום זה. גורמים יודעי דבר אמרו לאתר חדשות ירדני, כי בית הספר הפר ההנחיות אחרי אזהרות שנשמעו מצד משרד החינוך. בית הספר פנה למשרד החינוך, כדי לבקש אישור לצאת לטיול ומשרד החינוך הזהיר אותו משיטפונות באזור. מדובר בבית ספר פרטי בשם ויקטוריה באזור מרג' אל-חמאם בפרברי עמאן. התלמידים הם תלמידי כיתות ח' ו-ט'.

בתוך כך, דוברת ממשלת ירדן ושרת ההסברה הירדנית, ג'ומאנה ר'נימאת, אומרת הערב כי תיפתח חקירה בעקבות האסון והאחראים יועמדו לדין. לדבריה, בית הספר שהוציא את התלמידים לטיול הפר את ההנחיות של משרד החינוך וכל מי שהפר את ההנחיות ייענש בצורה הקשה ביותר.