רומן זדורוב
צילום: יונתן זינדל (פלאש 90)

עורך דינו של א"ח: "אפשר היה לחסוך מזדורוב שש שנות מאסר"

עורך הדין ירון פורר הטיל את האחריות לרצח תאיר ראדה על בת זוגו לשעבר של מרשו: "היא לבשה את בגדיו של א"ח בזמן הרצח". בא כוחה של א"ק: "עד היום הפרקליטות הבהירה שאין נגדה ראיות מדעיות"
כתבי כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
23:01

הממצא החדש שעשוי לזכות את רומן זדורוב מרצח תאיר ראדה מעביר את הזרקור לכיוון א"ח ששיער התואם בסבירות גבוהה את הדי. אן. איי. שלו נמצא בזירת הרצח וא"ק, בת זוגו לשעבר שנחקרה בעבר בחשד שהייתה מעורבת באירוע שגרם למותה של תאיר ראדה.

עורך דינו של א"ח ירון פורר התייחס לפרשה ולמעשה הטיל את האחריות על הרצח על א"ק. לדברי עורך הדין פורר: "כבר בשנת 2012 מרשי מסר גירסתו במשטרה על פיה א.ק בזמן הרצח לבשה את בגדיו. הראיה החדשה רק מחזקת דבריו ואת אמינותו. אם משטרת ישראל היתה בודקת גרסתו במקום לעצרו ולנסות להוכיח ששיקר, אפשר היה לחסוך מרומן זדורוב 6 שנות מאסר".
מנגד, עורך דינה של א"ק התייחס בשיחה עם כאן חדשות לממצאים ואמר: "כמובן שמדובר בראיה דרמטית. אנחנו צריכים להכיר אותה לעומק, ללמוד אותה ואז נוכל להגיב באופן יותר מסודר. אני יכול לומר בינתיים שהיו עוד מתמודדי נפש שהודו באוזני גורמים שונים. אני יכול לומר שא"ק מעולם לא סיפקה פרטים מוכמנים, כלומר פרטים שרק הרוצח בזירה אמור להכיר, ועד היום הפרקליטות הבהירה לנו שאין נגדה ראיות מדעיות. לכן אנחנו רוצים לבחון את הראיה הזו בקפידה ואז נוכל להגיב בצורה משמעותית".

גם הפרקליטות הציבורית שאנשיה ייצגו בעבר את רומן זדורוב התייחסה לפרשה ומסרה: "הסניגורים שייצגו את זדורוב בערעור פנו כבר בשנת 2012 לפרקליטות בבקשה שיחקרו את מעורבותה של א"ק. בנוסף טענו הסניגורים בערעור לבית המשפט העליון שהתגלו ראיות חדשות, ביניהן ראיות הקשורות לא"ק, וביקשו להחזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי. בית המשפט העליון קיבל את הבקשה והחזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי אך דחה את הבקשה להציג את הראיות שקשורות לא"ק וא"ח.

"הסניגוריה הציבורית מנהלת בשנים האחרונות מאבק למניעת הרשעות שווא ולתיקונן. בין יתר הנושאים שהמקרה של זדורוב מעורר: החשש מהרשעות המבוססות על הודאות שווא,  שימוש במדובבים ובראיות מדעיות לא מהימנות, הבעייתיות שבהרשעה ברוב דעות, ומידת הנכונות של המערכת לבדוק את עצמה, שמא טעתה, כפי שכל מערכת אנושית עלולה לטעות. אנחנו מקווים שבמקרה זה תמוצה הבדיקה, והאמת תצא לאור. שרת המשפטים איילת שקד מינתה לאחרונה ועדה לבחינת נושא הרשעות השווא. מדובר בהזדמנות לערוך חשיבה מחודשת ולהביא לשינויים חשובים, שימנעו את העוול הנורא של הרשעת חפים מפשע".