כתובות הנאצה ביפיע
צילום: דוברות המשטרה

חשד לפשע שנאה בצפון: כתובות נאצה וצמיגים מנוקבים ביפיע

בשכונת ראס אסמעיל בכפר יפיע ליד נצרת הושחתו לפחות 12 כלי רכב, צמיגיהן נוקבו ורוססו הכתובות "נקמה" ו"ערבות הדדית" לצד מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע
ערן זינגר ואורלי אלקלעי
26 באוקטובר 2018
09:34

חשד לפשע שנאה ביפיע: בשכונת ראס אסמעיל בכפר ליד נצרת בצפון הארץ רוססו הלילה (שישי) כתובות על לפחות 12 כלי רכב ונוקבו צמיגים. בין השאר נכתב: "נקמה" ו"ערבות הדדית", לצד מגן דוד.

חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה פעלו לאסוף ממצאים בשטח ופתחו בחקירת נסיבות המקרה.


במועצה המקומית יפיע גינו בחריפות את "פעולת הטרור של קבוצת 'תג מחיר'". עוד אמרו כי "מועצה מקומית יפיע מטילה את מלוא האחריות על המשטרה לגלות את הפושעים ולהביאם לדין. אנו קוראים לכל השפויים בחברה היהודית להרים קול זעקה נגד פעולות נפשעות אלה. הפשיזם שמתחיל בערבים ממשיך עד השפויים בחברה היהודית. די לגזענות!".

חבר הכנסת יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) אמר בתגובה לאירוע כי "ההתקפות של כנופיות 'תג מחיר' נמשכות נגד הציבור הערבי מזה מספר שנים, כשהמשטרה מגלה חוסר אונים מחריד. בכפר יפיע זהו פשע שנאה שני בשנתיים האחרונות".

הוא הוסיף עוד כי "חייהם ורכושם של הערבים אינם הפקר, ואין זה מתקבל על הדעת שהמשטרה אינה מצליחה לשים יד על הפושעים. הממשלה נושאת באחריות להימשכותן של ההתקפות הארסיות על היישובים הערבים ומוטלת עליה האחריות למצות את הדין עם הפושעים".