אזור האסון, אתמול
צילום: Khalil MAZRAAWI / AFP

עלה ל-20 מספר הנספים באסון בירדן, החיפוש חודש

כוחות החירום בממלכה ממשיכים בחיפושים אחר ניצולים מקריסת הגשר בים המלח אתמול, ובכניסה לבית המלוכה הורד הדגל לחצי התורן. שר החינוך הודיע שייתכן שיורה על סגירת בית הספר שממנו יצא האוטובוס. תיעוד: כך נראה המפגש בין אחת הניצולות לאמה
ערן זינגר ורועי קייס
26 באוקטובר 2018
10:29
עודכן ב 11:12

כלי תקשורת בירדן מדווחים הבוקר (שישי) שנמצאו שתי גופות נוספות באזור השיטפונות בים המלח. בכך עלה מספר ההרוגים באסון ל-20 בני אדם. שירותי ההצלה בממלכה ממשיכים בחיפושים אחר נעדרים.


בית המלוכה הירדני הודיע שהוא מוריד את הדגל לחצי התורן בכניסה הראשית של לשכת בית המלוכה בשלושת הימים הקרובים, לזכרם של נספי האסון. הבוקר דווח על גשר שקרס בצד הירדני של ים המלח כתוצאה מהשיטפונות. מנהיגים ערבים ובהם מלך סעודיה ונשיא מצרים התקשרו לנחם את מלך ירדן בעקבות האירוע.

במקביל, ברשתות החברתיות התפרסם הבוקר סרטון ובו נראה המפגש בין אחת הניצולות באסון לבין אמה. בתיעוד נראית הנערה נכנסת לביתה ומתחבקת עם אמה ובני משפחתה.


בצדו הירדני של ים המלח חידשו הבוקר כוחות החירום את החיפושים אחר נעדרים בקריסת הגשר. יותר מ-40 בני אדם נפצעו בשיטפון, לאחר שאוטובוס תלמידים נסחף.

שר החינוך הירדני, עזמי מוחאפזה, הודיע כי ינקוט צעדים קשים נגד בית הספר בעקבות האירוע וייתכן שיורה על סגירתו. הוא גילה כי מנהל בית הספר "ויקטוריה" פנה אליו וביקש את הגנתו, אך הוא דחה את הפניה.