כוכבי, ארכיון
צילום: Yossi Zamir/Flash 90

אביו של אביב כוכבי: "הופתענו כשהתנדב לצנחנים"

האב סיפר בריאיון לכאן רשת ב' כי קריירה צבאית לא הייתה דבר ודאי עבור בנו. "חשבנו שהוא ילך לרפואה או אדריכלות", אמר. "הוא רגיש, וזה לא הסתדר לנו, אבל החיים מלאי הפתעות". במערכת הפוליטית בירכו על הבחירה במועמד לרמטכ"לות: "אין ראוי ממנו להוביל את צה"ל"
מיכל וסרמן וזאב קם
26 באוקטובר 2018
13:52

אחרי הודעתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן על בחירתו של האלוף אביב כוכבי כמועמדו לתפקיד הרמטכ"ל, במערכת הפוליטית הגיבו היום (שישי) בברכות ואיחולים. אביו של כוכבי, שאול, אמר בריאיון לליאת רגב בתכנית בחצי היום השישי בכאן רשת ב' כי "אני שמח ונרגש", והוסיף כי "לא התרשמתי שאביב היה במתח".

"אביב בישר לי ואמר ששר הביטחון החליט שהוא יהיה הרמטכ"ל, וזהו זה, לא מעבר לזה", סיפר. על הימים שלפני קבלת ההחלטה של ליברמן אמר האב כי "לא התרשמתי שאביב במתח".

האב סיפר כי קריירה צבאית לא הייתה דבר ודאי עבור בנו. "כשהוא התנדב לצנחנים זו הייתה הפתעה משום שחשבנו שילך לרפואה או אדריכלות", אמר. "הוא רגיש, וזה לא הסתדר לנו, אבל החיים מלאי הפתעות".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הגיב על ההחלטה בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "האלוף כוכבי הוא קצין מוכשר, עתיר ניסיון ובעל זכויות והצלחות רבות. אני משוכנע כי הצבא יוסיף להתחזק, ולעמוד מוכן בפני כל משימה".


שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה גם היא את כוכבי: "לצה"ל נכונים משימות מורכבות ואתגרים גדולים ואני סמוכה ובטוחה שהאלוף כוכבי יעמוד בהם בהצלחה".

חברת הכנסת עופר שלח, החבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אמר כי "אני מכיר את אביב כוכבי מילדותנו בקריית ביאליק ועד היום. הוא אדם ברוך כישרונות ומפקד מקורי, נועז ורב ניסיון. אין ראוי ממנו להוביל את צה"ל באתגרים האדירים שלפניו בשנים הבאות. אני מברך את שר הביטחון על תהליך ראוי ובחירה נכונה".

חברת ועדה נוספת, ח"כ איילת נחמיאס ורבין אמרה כי "אין ספק שמדובר במינוי ראוי ביותר. זאת גם ההזדמנות להודות מעומק הלב לרמטכ"ל גדי איזנקוט על שנים עתירות מורכבות ועל יכולתו המיוחדת לגבור על הפוליטיקה ולשמור על צבא העם, המוסרי והמסור ביותר בעולם".