צילום: אי-פי

ארה"ב: אדם נעצר בחשד לשליחת החבילות החשודות

טראמפ התייחס לעניין ואמר כי החבילות פוגעות בסיכויי ההצלחה של הרפובליקנים בבחירות האמצע: "כל עניין 'הפצצה' קורה, והמומנטום צולל – החדשות לא מדברות על הפוליטיקה". כמה אישים וגופים המזוהים עם הדמוקרטים קיבלו בימים האחרונים חבילות חשודות בדואר
איתמר מרגלית
26 באוקטובר 2018
18:29

במשרד המשפטים בארצות הברית אישרו הערב (שישי) כי אדם בן 56 נעצר בחשד למשלוח החבילות החשודות לאישים וגופים המזוהים עם המפלגה הדמוקרטית. החשוד, שנעצר באמצעות ממצאי DNA, נמצא בידי ה-FBI. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לעניין ואמר כי החבילות פוגעות בסיכויי ההצלחה של הרפובליקנים בבחירות האמצע.

"הרפובליקנים מצליחים בהצבעה המוקדמת של בחירות האמצע, וגם בסקרים, ועכשיו כל עניין 'הפצצה' קורה, והמומנטום צולל – החדשות לא מדברות על הפוליטיקה. למרבה הצער, זה מה שקורה. רפובליקנים, צאו להצביע!", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

אתמול נשלחו חבילות חשודות לסגן נשיא ארצות לשעבר ג'ו ביידן, למסעדה בבעלותו של השחקן רוברט דה-נירו בשכונת טרייבקה בניו יורק, אשר הייתה מיועדת לחברת ההפקות של השחקן "Tribeca Productions", ובמהלך הלילה נשלחו שתי חבילות חשודות לסנאטורית הדמוקרטית מקסין וווטרס.

שלשום אותרו מטעני חבלה סמוך לבתיהם של נשיאי ארצות הברית לשעבר ברק אובמה וביל קלינטון. כמו כן, משרדי רשת CNN בניו יורק פונה ואזעקה נשמעה בזמן השידור בעקבות מטען שנמצא שם. לפי מקור במשטרה המקומית, החבילה הורכבה מ"צינור וחוטים". הרשת דיווחה כי החבילה החשודה הייתה ממוענת לראש ה-CIA לשעבר, ג'ון ברנן.