כוכבי, ב-2014
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היום: ליברמן יעביר את שמו של כוכבי לוועדה למינויים בכירים

לאחר אישור ועדת גולדברג יובא המינוי של המועמד של נתניהו וליברמן לתפקיד הרמטכ"ל להצבעה בממשלה
כרמלה מנשה
28 באוקטובר 2018
08:31

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, יעביר היום (ראשון) לוועדת גולדברג הבוחנת מינויים בכירים בשירות המדינה את שמו של סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי, המועמד לשמש הרמטכ"ל הבא. לאחר אישור הוועדה יובא המינוי להצבעה בממשלה.

במערכת הביטחון ובפיקוד הבכיר של צה"ל אמרו לכאן חדשות כי מינויו של כוכבי לרמטכ"ל היה צפוי וכי מדובר במינוי ראוי שלא יביא לזעזועים או למחלוקות במטה הכללי. כוכבי, בן 54, החל את שירותו בצנחנים ושימש בכל תפקידי הפיקוד בחטיבה. כמו כן שימש מפקד אוגדת עזה, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן וראש חטיבת המבצעים.

שלשום הודיע ליברמן על כוכבי כמועמדו לתפקיד הרמטכ"ל. "אלוף כוכבי ניחן במנהיגות, תעוזה, יצירתיות ויכולות פיקוד מרשימות. השילוב הייחודי של התפקידים הרבים שמילא בצה"ל, יכולותיו הפיקודיות המוכחות בעתות חירום ושגרה, ההערכה הרבה לה הוא זוכה בצה"ל ומחוצה לו כאוטוריטה מקצועית וההצלחה הרבה שבה ביצע את משימותיו לאורך השנים, כל אלה הופכים אותו למתאים ביותר להובלת צה"ל בשנים הקרובות", מסר ליברמן. לאחר כמה שעות, הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו להודעה, ואמר כי "כוכבי הוא המועמד הראוי להיות הרמטכ"ל של צה"ל".

גורם בסביבת נתניהו תקף את שר הביטחון: "ליברמן בחר להוציא את ההודעה על מינוי הרמטכ"ל בזמן שידע שראש הממשלה שוהה בחו״ל, וזאת במטרה להציג מצג שווא של עימות וכאילו ישנה מחלוקת. שר הביטחון רצה את ניצן אלון וראש הממשלה רצה את אייל זמיר, טבעי שאביב כוכבי ימונה לתפקיד".

בסביבתו של ליברמן מסרו: "אנו מברכים על תמיכתו של ראש הממשלה במינוי. שר הביטחון ניהל תהליך סדור, עקבי ודיסקרטי, מתחילתו ועד סופו, והגדיר מבעוד מועד ארבעה מועמדים. הבחירה בכוכבי, הייתה טבעית ומתבקשת. כל השאר בדיות והמצאות".