עינת קליש-רותם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הבחירות בחיפה: דוד עציוני הביע תמיכה בעינת קליש-רותם

לעציוני, המועמד שלפי הסקרים נמצא במקום השלישי ובעברו היה עוזרו של השר כחלון, הובטח תפקיד סגן ראש העירייה. המועמדת מטעם מפלגת העבודה ציינה: "יחד עם עציוני הועברו עוד שלושה הסכמים קואליציוניים, כולל סיעת הקהילה האתיופית"
חן ביאר
28 באוקטובר 2018
10:15

המתמודד לראשות עיריית חיפה דוד עציוני פרש אמש (שבת) מהמרוץ והביע תמיכה במתמודדת הבכירה מול ראש העירייה המכהן יונה יהב, עינת קליש-רותם. עציוני, שלפי הסקרים היה במקום השלישי, שימש בעברו עוזר של השר משה כחלון, והובטח לו תפקיד סגן ראש העירייה.

עציוני מסר בתגובה כי הדבר היחיד שעמד לנגד עיניו היה טובת העיר והצורך בשינוי: ״תמיד אמרתי שלא אפחד לקבל החלטות קשות ואמיצות. החלטתי לשים את האגו שלי בצד ולעשות לטובת העיר. החבירה לעינת תאפשר לנו להביא עתיד חדש, צעיר ומבטיח לחיפה ולסיים את כהונתו של יונה יהב כראש העיר. אנחנו ממשיכים לרוץ למועצת העיר ומתכוונים להיות כוח משמעותי במועצה".

קליש רותם כתבה בתגובה בחשבון הטוויטר שלה: "לילה דרמטי. המועמד לראשות העיר דוד עציוני הסיר מועמדותו והודיע תמיכה בי. יחד איתו הועברו עוד שלושה הסכמים קואליציוניים, כולל סיעת הקהילה האתיופית".

האזינו לריאיון המלא של עינת קליש-רותם ב"קלמן-ליברמן":

קליש-רותם, שמועמדותה נפסלה בגלל טעות בהגשת הרשימות ועתירתה התקבלה בשבוע שעבר בבג"ץ, עלתה ביום שלישי האחרון לריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' עם אסף ליברמן ותמר אלמוג והתייחסה לפרשה: "בהרבה מאוד ערים יש שתי רשימות שרצות תחת אותה מפלגה. בחיפה זה נכתב על הטופס הלא נכון. זה קורה בכל הארץ. ועדת הבחירות בחיפה הייתה צריכה להרים טלפון ולהגיד לנו 'חברים, יש טעות, בואו בבקשה לתקן את החתימה'.

"בין זה לבין לפסול מועמדת כמוני, שעובדת חמש-שש שנים, שאחוז מטורף של הציבור מאמין בדרך שלה - יש פער גדול. קיבלתי תמיכה מטורפת בימים האחרונים, אנשים מבוגרים עצרו לחבק אותי ברחוב והתחילו לבכות", אמרה קליש-רותם. 

ביום שני האחרון החליט בג"ץ לקבל את העתירה של מפלגת העבודה וקבע כי קליש רותם תוכל להתמודד בבחירות לראשות עיריית חיפה. בדיון אמר ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, כי הגשת שתי רשימות היא מעשה חמור מאוד של המפלגה.

קליש נפסלה על ידי ועדת הבחירות בחיפה משום שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות שונות לקראת הבחירות – דבר האסור לפי חוק. בעקבות כך, החתימות של בא כוח המפלגה נמחקו, ורשימתה של קליש נותרה ללא חתימה.