אביגדור ליברמן ופלאש 90
צילום: פלאש 90

ליברמן הגיש את מועמדות האלוף כוכבי לוועדה למינוי בכירים

במכתב לוועדה כתב ליברמן כי "האלוף אביב כוכבי הינו המועמד המתאים והראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל". סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן אמר: "מאחל הצלחה לכוכבי ולצה"ל. לא מתחרט על מה שאמרתי ביום השואה"
משה שטיינמץ
28 באוקטובר 2018
14:58

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיש היום (ראשון) לוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, את שמו של מועמדו לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל, סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי. "האלוף כוכבי הוא המועמד המתאים והראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל", כתב שר הביטחון לחברי הוועדה.

עוד כתב ליברמן במכתב ליו"ר הוועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג: "במהלך החודשים האחרונים קיימתי עבודת מטה סדורה לבחירת מועמד לראש המטה הכללי של צה"ל. במסגרת ההליך נבחנה מועמדותם של - סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי, האלוף יאיר גולן, האלוף ניצן אלון והאלוף אייל זמיר.

"השילוב הייחודי של תפקידיו של האלוף כוכבי, יכולותיו הפיקודיות המוכחות בעיתות חירום ובשגרה, נסיונו הפיקודי והמבצעי העשיר והמרשים, ההערכה לה הוא זוכה בצה"ל ומחוצה לו - כל אלו הכשירו אותו לתפקיד הרמטכ"ל ה-22 של צה"ל".

במערכת הביטחון ובפיקוד הבכיר של צה"ל אמרו לכאן חדשות כי הבחירה בכוכבי לרמטכ"ל, עליה הודיע ליברמן שלשום, הייתה צפויה וכי מדובר במינוי ראוי שלא יביא לזעזועים או למחלוקות במטה הכללי. כוכבי, בן 54, החל את שירותו בצנחנים ושימש בכל תפקידי הפיקוד בחטיבה. כמו כן שימש מפקד אוגדת עזה, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן וראש חטיבת המבצעים.

סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן אמר אמש בתגובה לבחירת ליברמן באביב כוכבי כמועמד לרמטכ"לות: ״מאחל הצלחה לצה"ל ולאביב כוכבי . מעולם לא הבטיחו לי את התפקיד, זו דרכו של עולם. לא מצטער על הדברים שאמרתי ביום השואה, לא חונכתי להצטער על לומר את האמת".